دکتر نهاوندیان در دیدار وزیر خارجه پاکستان:

فوری ترین گامها باید در حوزه بانکی و حمل و نقل برداشته شود/ باید شاهد جهش در مناسبات اقتصادی و رسیدن به هدف 5 میلیارد یورو باشیم/ تاکید بر اجرای توافق خط اعتباری دوطرفه 500 میلیون یورویی بانکهای مرکزی دو کشور طی سه ماه آتی

معاون اقتصادی رییس جمهور در دیدار وزیر خارجه پاکستان، تاکید کرد که شرایط امروز منطقه ، همکاری هر چه بیشتر ایران و پاکستان را در حوزه امنیت و توسعه منطقه ای ضروری تر می کند.

شناسه خبر: 100662 -

دوشنبه 20 شهريور 1396 - 22:40

دکتر محمد نهاوندیان عصر دوشنبه در دیدار "خواجه محمد آصف" ، با بیان اینکه فوری ترین گامها باید در حوزه بانکی و حمل و نقل برداشته شود، اظهارداشت: اگر چه سطح تجارت دو کشور 35 درصد رشد نشان می دهد ولی در فضای پس از تحریم باید شاهد جهش در مناسبات اقتصادی  و رسیدن به هدف 5 میلیارد یورو باشیم.

وی تصریح کرد: اجرای توافق خط اعتباری دوطرفه 500 میلیون یورویی بانکهای مرکزی و گشایش شعبه بانک در دو کشور باید در 3 ماه آینده تحقق یابد.

معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: برقراری خط کشتیرانی مسافری و باری بین چابهار و کراچی و خط پروازی مستقیم بین دو کشور می تواند زمینه ساز همکاری های بلندمدت تر شود.

دکتر نهاوندیان همچنین با بیان اینکه "تروریسم با تحریف فرهنگ دینی از بیکاران جوان سربازگیری می کند"،  اظهارداشت:اگر چه مقابله نظامی و سیاسی با تروریسم ضروری است ولی برخورد ریشه ای با افراط گری مستلزم همکاری همزمان در حوزه فرهنگ و اقتصاد است.

وزیر خارجه پاکستان  نیز در این دیدارخواهان سرعت گرفتن مذاکرات تجارت ترجیحی و آزاد بین ایران و پاکستان شد و تاکید کرد: برای گسترش روابط بانکی، باید از مانع ارزیابی های نادرست برخی موسسات گذر کنیم.

"خواجه محمد آصف" همچنین همکاری پاکستان و ایران در حوزه برق و گاز را به نفع هر دو طرف و منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد تا دیدار بعدی سران دو کشور ، گامهای فوری موثری برای گسترش همکاری های اقتصادی برداشته شود.

وی با بیان اینکه  ارتباط ریلی و جاده ای گوادر – چابهار ، ظرفیت حمل و نقل و ترانزیت منطقه را ارتقاء خواهد بخشید، گفت:همکاری سه جانبه پاکستان ، ایران و چین برای سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل و انرژی سرعت خواهد گرفت.

شناسه خبر: 100662

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده