دکتر نهاوندیان در حاشیه افتتاح دو طرح عمرانی در دانشگاه زابل:

رویکرد اقتصادی دولت دوازدهم در کنار رشد پایدار توجه به رفع فقر است/ فقر مطلق تا پایان دولت دوازدهم باید ریشه کن شود/ یاد دوران سازندگی آیت‌الله هاشمی از حافظه تاریخی ملت ایران هرگز فراموش نخواهد شد/ چهره اقتصادی استان سیستان و بلوچستان در دهه آینده کاملاً متحول می شود

دانشکده فنی و مهندسی شهید حسابی مقدم دانشگاه زابل روز پنجشنبه با حضور معاون اقتصادی رییس‌جمهور افتتاح شد.

شناسه خبر: 100476 -

پنجشنبه 9 شهريور 1396 - 09:52

دکتر محمد نهاوندیان ضمن افتتاح دانشکده فنی مهندسی شهید حسابی مقدم دانشگاه زابل از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد .

این دانشکده با زیربنای ۶۱۳۰ مترمربع در چهار طبقه احداث شده و گامی در راستای توسعه زیرساخت‌های آموزش عالی در منطقه سیستان و بلوچستان محسوب می‌شود.

همچنین با حضور معاون اقتصادی رییس‌جمهور، مرکز همایش های بین المللی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در دانشگاه زابل ، با زیربنای ۲۴۰۰ مترمربع  در دو طبقه افتتاح شد.

دکتر نهاوندیان در حاشیه مراسم افتتاح این مرکز همایش ها گفت: یاد دوران سازندگی آیت‌الله هاشمی از حافظه تاریخی ملت ایران هرگز فراموش نخواهد شد.

وی افزود : توسعه و سازندگی از خانه علم و دانشگاه آغاز می شود و محوریت اصلی در استان سیستان و بلوچستان توجه به کشاورزی است و باید توان کشاورزی دشت سیستان به قوت سابق خود بازگردد .

دکتر نهاوندیان اظهارداشت: رویکرد اقتصادی دولت دوازدهم در کنار رشد پایدار توجه به رفع فقر است فقر مطلق تا پایان دولت دوازدهم باید ریشه کن شود و این دولت توجه ویژه‌ای به اقشار کم درآمد خواهد داشت و در این مسیر استان سیستان و بلوچستان در اولویت خدمتگزاری قرار دارد .

معاون اقتصادی رئیس جمهور تصریح کرد :چشم انداز دقیقی برای استان سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده و چهره اقتصادی استان در دهه آینده کاملاً متحول خواهد شد.

شناسه خبر: 100476

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده