حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی در دیدار دکتر واعظی:

قلبا معتقدم پرداخت یارانه باید برداشته شود / کار دولت یازدهم خوب بوده و در مجموع دولت موفقی بود

حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی در دیدار رییس‌ دفتر رییس جمهور تصریح کردند: کار دولت یازدهم خوب بوده و در مجموع دولت موفقی بود. دولت آقای دکتر روحانی قدمهای زیادی برای خدمت به مردم برداشته و امیدوارم توفیقات دولت ایشان روز به روز بیشتر شده و وحدت و همدلی و همفکری در کشور روز به روز بیشتر شود.

شناسه خبر: 100469 -

چهارشنبه 8 شهريور 1396 - 20:04

مرجع عالیقدر جهان تشیع در این دیدار که عصر چهارشنبه و در دفتر معظم له برگزار شد،  خطاب به دکتر محمود واعظی با تبریک اعیاد قربان و غدیر، از ارتباط مستمر دولتمردان دولت یازدهم با مراجع معظم و حوزه علمیه قم تشکر کرد و گفتند: هر قدر ارتباط بین دولت و حوزه علمیه قم بیشتر باشد، برای توفیق و پیشرفت کشور مفیدتر و موثرتر خواهد بود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با ابراز خرسندی از انتصاب دکتر واعظی به ریاست دفتر دکتر روحانی در دولت دوازدهم اظهار داشتند: لازم است این دیدارها، به صرف ملاقات و دیدار برگزار نشود و آنچه در این دیدارها مطرح می شود، در عمل اجرایی شود. باید دریافت دیرکرد از وامهای بانکی متوقف شده و یک نظام قیمت گذاری متمرکز برای کالاها و خدمات ایجاد شود.

ایشان با تاکید بر لزوم مراقبت بیشتر از بیت المال خاطرنشان کردند: قلبا معتقدم پرداخت یارانه به مردم باید برداشته شود. پرداخت پول به مردم صرفا باید در قبال کار باشد والا باعث ایجاد عادتهای غلط در جامعه می شود.

مرجع معظم تقلید شیعه در پایان از دکتر واعظی خواست سلام ایشان را به رییس جمهور ابلاغ نموده و توفیقات بیشتر دولت و دولتمردان به ویژه دکتر روحانی را از خداوند مسالت کرد تا بتوانند قدمهای موثرتری برای حل مشکلات کشور بردارند.

دکتر واعظی نیز در این دیدار با تبریک عید قربان و عید سعید غدیر، سلام دکتر روحانی را خدمت این مرجع معظم تقلید شیعه ابلاغ کرد و گفت: دولت اعتقاد راسخ دارد که باید ارتباطی نزدیک با مراجع عظام تقلید داشته باشد و از راهنمایی ها و نظرات ایشان بهره مند شود و بنده نیز در مسئولیت جدیدم این مهم را به جد دنبال خواهم کرد.

رییس دفتر رییس جمهور افزود: با ارزیابی دقیقی که از عملکرد دولت یازدهم در عرصه های مختلف داشتیم، نقاط ضعف و قوت را شناسایی کرده و بنا داریم با اتکا به تجربه 4 ساله دولت یازدهم، نسبت به رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت اقدام کنیم.

دکتر واعظی اظهار داشت: دولت یازدهم با کمک همه نهادهای امنیتی، نظامی و انتظامی از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج و دیگر نهادها تلاش کرد آرامش و امنیت مطلوبی در کشور ایجاد کند که در این راستا توفیقات خوبی داشتیم و با وجود قرار گرفتن در منطقه ای ناامن و پرآشوب از امنیت و ثبات چشمگیری برخورداریم.

رییس دفتر رییس جمهور همچنین با اشاره به توفیقات دولت در عرصه سیاست خارجی و موضوع هسته ای خاطرنشان کرد: یکی از اصلی ترین دغدغه های دولت یازدهم و حالا دولت دوازدهم مسائل اعتقادی و ارزشی و فرهنگی کشور بوده و خواهد بود. رییس جمهور نیز در مصاحبه تلویزیونی شب گذشته خودشان بخش قابل توجهی از سخنانشان را به این موضوع اختصاص دادند.

دکتر واعظی گفت: دولت مساله امر به معروف و نهی از منکر را نه وظیفه و مسئولیت یک بخش از دولت یا نظام بلکه موضوعی عمومی و همگانی می داند. رفع مشکلات اقتصادی، تلاش برای ارتقای سطح معیشت مردم و ایجاد اشتغال پایدار نیز هدف دیگر دولت بوده که گامهای خوبی در این زمینه ها برداشته شده است.

وی تصریح کرد: دولت یازدهم خود را مستحضر به حمایت مراجع عظام تقلید و روحانیت می داند و بنده حتما نکات مدنظر حضرتعالی را به اطلاع شخص دکتر روحانی خواهم رساند.

شناسه خبر: 100469

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده