دکتر ابتکار در نشستی با فعالان اقتصادی و زنان کارآفرین استان تهران:

باید فرصت‌های برابر و توان افزایی برای زنان ایجاد کرد/ به دنبال افزایش نرخ مشارکت اقتصادی زنان هستیم/ شاخص‌های حضور زنان در حوزه اشتغال و کارآفرینی در کشور رو به بهبود است

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: باید فرصت‌های برابر و توان افزایی برای زنان ایجاد تا چرخه کارآفرینی، تولید، اشتغال و بازاریابی را بتوانیم به صورت پایدار برای زنان در کشور فراهم کنیم.

شناسه خبر: 100413 -

سه شنبه 7 شهريور 1396 - 20:02

دکتر معصومه ابتکار عصر سه شنبه در نشستی با فعالان اقتصادی و زنان کارآفرین استان تهران و رونمایی از سایت "حامی بانو" با اشاره به شمار فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار اظهارداشت: تعداد دختران و زنان فارغ التحصیل جویای کار در تمامی استان‌های کشور بیش از مردان است و این شکاف در برخی از استان‌ها شدیدتر می باشد.

وی گفت: معاونت زنان و خانواده در تلاش است تا این فاصله را کاهش دهد و به این ترتیب فرصت‌های برابری برای زنان و دختران در کشور ایجاد شود.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: ما تلاش داریم نرخ مشارکت اقتصادی زنان را همانطور که در دولت یازدهم یک درصد ارتقاء یافت مجددا در کشور افزایش دهیم.

دکتر ابتکار با اشاره به اهمیت مساله کارآفرینی و اشتغال بویژه در حوزه زنان گفت: ظرفیت‌های بسیار خوبی در این حوزه وجود دارد و در همین زمینه ، شاخص‌های حضور زنان در حوزه اشتغال و کارآفرینی در کشور رو به بهبود است.

وی اظهارداشت: طی دولت یازدهم حدود ۶۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد شد اما در دولت دوازدهم باید یک میلیون شغل در کشور ایجاد شود که هر چند کار بسیار دشواری است و کشورهای کمی به این آمار رسیده‌اند اما این هدفگذاری و دستیابی به آن برای وضعیت کنونی کشور ضروری است.

شناسه خبر: 100413

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده