دکتر واعظی در گفتگو با رسانه های استان آذربایجان شرقی:

آذربایجان الگوی موفقی از اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی برای دیگر استانهاست/ وزارت کشور توانست نگاه اقتصادی را بر استانداری ها و فرمانداری ها حاکم کند

رییس دفتر رییس جمهور در نشستی با خبرنگاران در تبریز،  آذربایجان شرقی را تجربه موفقی از اجرای اقتصاد مقاومتی داست و با تاکید بر اینکه این تجربه باید به دیگر استانها انتقال داده شود، گفت: وزارت کشور در 4 سال گذشته در کنار نگاه سیاسی و اجتماعی، نگاه اقتصادی را نیز در سطح استانداری ها و فرمانداری ها حاکم کرده است و امروز فرماندهی اقتصاد مقاومتی نه تنها در تهران و در دولت، بلکه در سطح استانها و شهرستانها نیز در حال پیشبرد اهداف این سیاستها است.

شناسه خبر: 100358 -

شنبه 4 شهريور 1396 - 08:28

دکتر محمود واعظی روز جمعه در پایان سفر خود به استان آذربایجان شرقی در این نشست خبری و در پاسخ به سوالی درباره مساله آب در استان و به ویژه تامین حق آبه ایران از کشورهای همسایه اظهارداشت: ایران جزو کشورهای کم آب دنیاست و با توجه به فراگیری این مشکل در بیشتر کشورها اگر برنامه مشخصی برای رفع این مشکل نداشته باشیم، در آینده به طور جدی دچار مشکل خواهیم شد.

وی اضافه کرد:  در دولت یازدهم اقدامات خوبی برای مهار آبهایی که به هدر می رفتند،  انجام شد و در همین ارتباط سدهای خوبی ساخته شده و یا در حال ساخت است. از سوی دیگر برای احصای حق آبه کشور از کشورهای همسایه روابط خوب با همسایگان را مبنای کار قرار داده ایم و بر این مبنا قطعا می توانیم اختلاف نظرها را با مذاکره حل و فصل کرده و نیازی به نگرانی برای حق آبه کشور از کشورهای همسایه نیست.

رییس دفتر رییس جمهور درباره اینکه توسعه آذربایجان چگونه می تواند موتور محرک توسعه کشور باشد، اظهار داشت: موقعیت جغرافیایی، قدمت تاریخی و سابقه این استان در تجارت و صنعت و ظرفیتهای آن در کشاورزی و خدمات گواه آن است که همه مولفه های توسعه اقتصادی در این استان فراهم است لذا وقتی چنین استانی در عرصه اقتصاد به حرکت در می آید، می تواند الگویی برای دیگر استانها باشد.

دکتر واعظی در پاسخ به این پرسش که چگونه می توان الگوی موفق توسعه در آذربایجان شرقی را به دیگر استانها تسری داد، تصریح کرد: به نظرم بهترین جایی که می تواند این تجربیات را با دیگر استانها به اشتراک بگذارد، وزارت کشور و گردهم آیی های استانداران است.

شناسه خبر: 100358

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده