دکتر  واعظی در حاشیه افتتاح سد آقبلاغ ورزقان و در گفتگو با خبرنگاران:

چهره استان آذربایجان شرقی با اقدامات بزرگ 4 سال گذشته متحول شده است /تاکید بر نقش مهم مشارکت و همکاری سازنده دولت و بخش خصوصی در توسعه کشور

رییس دفتر رییس جمهور پس از  افتتاح سد مخزنی آقبلاغ ورزقان در استان آذربایجان شرقی ، در نشستی با خبرنگاران ، سفر اعضای دولت به مناطق مختلف کشور در هفته دولت را سنت مبارک و فرصتی مغتنم دانست و اظهارداشت : اعضای دولت در جریان این سفرها  از نزدیک با مردم دیدار کرده، گزارش اقدامات دولت را ارائه  داده  و نقطه نظرات و نیازهای مردم را شنیده و در سیاست‌گذاری‌ها برای آینده لحاظ می کنند.

شناسه خبر: 100354 -

جمعه 3 شهريور 1396 - 20:13

دکتر  محمود واعظی گفت: در 4 سال گذشته با همت دولت، استاندار خدوم، مدیران، مردم و فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی اقدامات بزرگ و مثبتی در استان انجام شده که توانسته چهره استان را متحول کند.

وی اظهار داشت: آذربایجان شرقی فعالان اقتصادی بسیار خوبی در بخش خصوصی دارد که با کمک دولت پروژه‌های بزرگ و متعددی را به ثمر رساندند. دولت نیز با حضور و حمایت موثر در روند توسعه و تأمین زیرساخت‌های توسعه مشارکت دارد که سد آقبلاغ یکی از نمونه‌های این مشارکت در ایجاد زیرساخت‌ها برای توسعه کشور است.

رییس دفتر رییس‌جمهوری ابراز امیدواری کرد این اقدامات و مشارکت و همکاری سازنده دولت و بخش خصوصی در مناطق مختلف کشور بتواند باعث رونق بیش از پیش اشتغال بویژه در بخش کشاورزی و صنعت شود.

سد مخزنی آقبلاغ با هزینه 22 میلیارد تومان و با هدف کنترل سیلاب،  تنظیم و استحصال 3.84 میلیون متر مکعب از جریانات رودخانه آقبلاغ برای تأمین آب کشاورزی 480 هکتار از اراضی پایاب و تولید محصولات کشاورزی به میزان 8 هزار تن  افتتاح شد.

از جمله آثار اقتصادی و اجتماعی افتتاح این سد را نیز می توان جلوگیری از مهاجرت روستائیان و اهالی، رونق اقتصادی و کشاورزی منطقه و مهاجرت معکوس و اشتغال‌زایی برای 500 نفر به صورت مستقیم و 800 نفر غیرمستقیم، ذکر کرد.

شناسه خبر: 100354

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای خارجی

فیلم مرتبطاخبار برگزیده