رییس دفتر رییس جمهور در دیدار نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز:

دکترین اقتصادی دولت اصول ۲۴ گانه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است/ دولت دوازدهم دولت خدمت و کارآمدی است/ باید از فرصت برجام برای احقاق حقوق ملت ایران استفاده کنیم/در دولت یازدهم 11 هزار میلیارد تومان پروژه در استان آذربایجان شرقی اجرا شد/تاکید بر نگاه ویژه دولت به آذربایجان شرقی

رییس دفتر رییس‌جمهوری در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، با ابراز خشنودی از توفیق دیدار با مردم خونگرم خطه آذربایجان در آغاز هفته دولت و گرامیداشت یاد شهدای دولت بویژه شهیدان رجایی و باهنر گفت: دکترین اقتصادی دولت همان اصول ۲۴ گانه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و در چند سال گذشته نیز همه برنامه‌های اقتصادی دولت بر مبنای همین سیاست‌ها تنظیم و اجرا شده است. دولت اقتصاد مقاومتی را نسخه شفابخش بیماری‌های اقتصادی کشور می‌داند.

شناسه خبر: 100349 -

جمعه 3 شهريور 1396 - 13:59

دکتر محمود واعظی، دولت دوازدهم را دولت خدمت و کارآمدی خواند و گفت: در دولت دوازدهم با شناسایی نقاط ضعف و قوت دولت یازدهم، سعی در رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت خواهیم داشت.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر گسترش روابط خارجی در مراسم تنفیذ، تصریح کرد: باید از فرصت برجام برای احقاق حقوق ملت ایران و گسترش عزتمندانه روابط خارجی با همه کشورهای دنیا به غیر از برخی کشورها که دشمنی آنها به ملت ایران اثبات شده ، استفاده کنیم.

دکتر واعظی خاطر نشان کرد: با وجود همه بدعهدی‌های ایالات متحده بویژه دولت جدید این کشور در قبال برجام اما تعامل عزتمندانه و مثبت ما با 5 کشور دیگر طرف توافق برجام، اتحادیه اروپا و دیگر کشورها باعث شده است که امروز بجای منزوی شدن ایران،  ایالات متحده در ارتباط با برجام در انزوا قرار گیرد.

رییس دفتر رییس‌جمهوری نگاه دولت به آذربایجان شرقی را ویژه توصیف کرد و گفت: دولت معتقد است با توجه به موقعیت آذربایجان اگر اقتصاد این استان بیش از پیش به حرکت درآید، اقتصاد کشور به حرکت در خواهد آمد. یکی از نشانه‌های نگاه ویژه دولت به آذربایجان شرقی این است که در دولت یازدهم 11 هزار میلیارد تومان پروژه به صورت کامل و موفق در این استان اجرا شده است.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز نیز در این دیدار با تبریک آغاز بکار دولت دوازدهم و گرامیداشت یاد شهیدان دولت بویژه شهیدان رجایی و باهنر، ضمن تبریک هفته دولت به دولتمردان و به ویژه دکتر روحانی، انتصاب دکتر واعظی را نیز به عنوان رییس دفتر رییس جمهور تبریک گفت و برای دولت و دکتر واعظی آرزوی توفیق کرد.

امام جمعه تبریز اظهار داشت: دولت یازدهم برنامه ها و اقدامات موثر و خوبی برای اقتصاد کشور طراحی و اجرا کرد که انتظار است این اقدامات در دولت دوازدهم نیز ادامه یابد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: نگاه ویژه دولت به استان و تلاشهای استاندار و مسئولان آذربایجان شرقی و فعالان اقتصادی باعث رونق فعالیتهای اقتصادی در این منطقه شده و در بازدیدی که چندی پیش از یک شهرک صنعتی داشتم شاهد تحرک خوب فعالان اقتصادی بخش خصوصی بودم.

شناسه خبر: 100349

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده