دکتر معظم زاده در مراسم بزرگداشت هفته دولت:

مدیریت جهادی تضمین‌کننده توسعه کشور است / مدیریت جهادی را حضرت امام(ره) بنیان نهادند / دغدغه جدی دولت توسعه پایدار کشور است

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری گفت: دولت دوازدهم رجا رجایی را امید و هنر باهنر را تدبیر آنچه مردم مطالبه دارند، قرار داده تا با اتکای بر مجموعه ظرفیت‌های نظام و انقلاب آنها را پاسخگویی نماید.

شناسه خبر: 100340 -

چهارشنبه 1 شهريور 1396 - 14:15

دکترعبدالخلیل معظم زاده سه شنبه شب در مراسم مرکز بسیج نهاد ریاست جمهوری به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و تقدیر از بسیجیان عضو گروه‌های جهادی با تبریک فرا رسیدن روز کارمند و هفته دولت، اظهار داشت: شهیدان انقلاب با شهد شهادت خود هنر انقلاب را بذر افشانی کردند.

وی تصریح کرد: لفظ جهاد معطوف به جهاد اکبر است و جهد و تلاش تا دستیابی به توسعه و آبادانی همه جانبه در کشور باید تداوم داشته باشد.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری با اشاره به زمینه‌های شکل‌گیری مدیریت جهادی، گفت: مدیریت جهادی متأثر از پیام حضرت امام خمینی(ره) است که از همه خواست تا با کاشتن بذر انقلاب در روستاها به روستاها بروند و آنجا را آباد کنند که از آن زمان جهاد سازندگی شکل گرفت.

دکتر معظم زاده تأکید کرد: حضرت امام(ره) می‌خواستند با توزیع عادلانه امکانات و منابع از روستاها محرومیت‌زدایی شود.

وی تصریح کرد: جرقه گروه‌های جهادی نیز در 27 خرداد 1358 زمانی زده شد که حضرت امام(ره) در دیدار جمعی از دانشجویان پیرو خط امام خطاب به آنان اظهار داشتند به روستاها بروید و آنجا را عمران و آباد نمایید.

دکتر معظم زاده خاطر نشان کرد: بر همین اساس نشان جهاد سازندگی مزین به آیه‌ای از کلام‌الله مجید شده و با ورود به بسیاری از حوزه‌ها به الگویی برای دیگر کشورها تبدیل شد.

وی با اشاره به اینکه مدیریت جهادی مدیریت مبتنی بر عقل، ارزش، خرد و انصاف است، گفت: نگاه توسعه‌ای با اتکای بر توازن بخشی و بهره‌مندی عادلانه از امکانات و منابع رویکرد دولت بوده و تلاش می‌شود تا با رفع محرومیت، تضمین‌کننده توسعه حیات‌بخش در کشور باشیم.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری با اظهار امیدواری نسبت به ارتقای توانمندی و عمران و آبادی کشور در دولت دوازدهم، افزود: دولت تدبیر و امید دغدغه جدی توسعه متوازن و متعادل کشور را دارد و با توان‌افزایی و ظرفیت‌زایی در ارتباط با عناصر و افکار جهادی، ساختار و تشکیلات دفتر مناطق محروم را به معاونت ارتقاء داده تا با مدیریتی جهادی توسعه پایدار را محقق نماید.

پیش از سخنان دکتر معظم زاده، آقای منصفی فرمانده مرکز مقاومت بسیج نهاد گزارشی از عملکرد گروه‌های جهادی و برنامه‌های آتی مرکز ، ارائه کرد.

شناسه خبر: 100340

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده