همزمان با تاسوعای حسینی انجام شد؛

عزاداری رییس جمهوری با نوجوانان و جوانان در مرکز خیریه بهشت امام رضا(ع)/ باید درس ایثار و فداکاری را در این ایام ترویج کنیم /تاکید بر ضرورت حمایت های مادی، عاطفی و معنوی از کودکان و نوجوانان بی سرپرست

رییس‌جمهوری همزمان با تاسوعای حسینی، با حضور در موسسه خیریه نگهداری از کودکان بهشت امام رضا(ع)، ضمن بازدید از این مرکز، در جمع نوجوانان و جوانان حسینی تحت پوشش این مرکز به عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت پرداخت.

الخبر: 90177 -

الجمعة ٢٣ أكتوبر ٢٠١٥ - ١٢:١٥

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی همزمان با تاسوعای حسینی، از مرکز خیریه نگهداری از کودکان بی سرپرست یتیم و معلول بهشت امام رضا(ع) در غرب تهران بازدید و در فضایی صمیمی و معنوی با کودکان، نوجوانان و جوانان این مرکز دیدار و گفتگو کرد و در جمع آنان به عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) پرداخت.
در حال حاضر موسسه خیریه غیر دولتی بهشت امام رضا (ع)، 146 نفر از کودکان، نوجوانان و جوانان یک تا بیست و سه سال یتیم و معلول را مورد حمایت و سرپرستی کامل دارد.
دکتر روحانی در جریان این بازدید با اشاره به ضرورت انجام حمایت های مادی، عاطفی و معنوی از این کودکان و نوجوانان، گفت: نباید این فرزندان ما تنها بوده و احساس کنند که از جامعه جدا هستند.
رییس جمهوری با بیان اینکه یکی از شاخص ها و معیارهای جامعه اسلامی و اهل فرهنگ این است که مردم اقشار آسیب پذیر را یاری می کنند، خاطرنشان کرد: ما باید درس ایثار و فداکاری را در این ایام بیاموزیم و آن را ترویج کنیم.
دکتر روحانی افزود: همه ارزش زندگی به ایثار و گذشت برای دیگران و خدمت به مردم است.
رییس جمهوری با اشاره به توانایی ها و استعداد های کودکان و نوجوانان معلول تحت پوشش این مرکز ، اظهار داشت: این پیامی برای نسل ماست که در هر شرایطی اگر اراده برای تلاش و حرکت باشد، خداوند مسیر را برای رشد و تعالی فراهم و هموار خواهد کرد.
دکتر روحانی اظهار امیدواری کرد تا با تلاش همگان شاهد بهره گیری از ظرفیت های ملت ایران در مسیر آبادانی و رشد کشور باشیم.
رییس جمهوری پس از بازدید از بخش های مختلف این مرکز در حسینیه ای که در این مکان برای عزاداری ماه محرم سیاهپوش شده بود، در کنار نوجوانان و جوانان حسینی به عزاداری تاسوعای حسینی پرداخت.
در این مراسم که با نوحه‌سرایی یکی از مداحان اهل بیت علیه‌السلام و ذکر مصیبت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران آن حضرت توسط حجت‌الاسلام نقویان همراه بود، نوجوانان و جوانان حسینی این مرکز در حضور رییس‌جمهوری، اشعاری مذهبی در سوگ امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت را خواندند و همنوا با یکدیگر به نوحه خوانی و سینه زنی پرداختند.
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری و حسام الدین آشنا رییس جمهوری را در این بازدید همراهی می کردند.

 

الخبر: 90177

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای داخلی