پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۴
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

دکتر جهانگیری در سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران:

هر ایرانی باید به استفاده از کالای داخلی افتخار کند

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر ضرورت استفاده از کالاهای تولید داخل گفت: هر ایرانی باید به استفاده از کالای داخلی افتخار کند و این باعث شرمندگی است که گفته می شود برخی تولید کنندگان برای جلب توجه مصرف کنندگان باید برچسب خارجی بر روی کالای داخلی نصب کنند.

معاون اول رییس جمهور در جلسه هیات رییسه مجمع استانداران کشور:

تجربه مدیران کشور از سرمایه های با ارزش دولت است

معاون اول رییس جمهور تجربه سی و پنج ساله مدیران کشور در دوره های مختلف را از سرمایه های با ارزش دولت عنوان کرد و گفت: هنر دولت تدبیر وامید آن است که همه مدیران با تجربه احساس کنند که می توانند در حل مشکلات کشور نقش داشته باشند.

در جلسه هیئت وزیران به ریاست دکتر جهانگیری تصویب شد؛

افزایش ۱۵ درصدی حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی

جلسه هیات وزیران صبح چهارشنبه به ریاست معاون اول رییس جمهور تشکیل و بر اساس مصوبه این جلسه میزان مستمری مشمولان سازمان تامین اجتماعی همانند شاغلان، به میزان پانزده درصد مستمری اسفند ماه ۱۳۹۳ افزایش یافت.

دکتر جهانگیری در دیدار وزیر بازرگانی پاکستان:

مرزهای ایران و پاکستان باید در امنیت و صلح زبانزد باشد

معاون اول رئیس جمهور از ایران و پاکستان بعنوان دو کشور تاثیرگذار در منطقه و جهان اسلام یاد کرد و با تاکید بر اهمیت برقراری امنیت در مرزهای دو کشور گفت: تهران و اسلام آباد باید برای حل مسائل مرزها تلاش کنند و مرزهای ما باید در زمینه امنیت، صلح و دوستی در دنیا زبانزد باشد.

معاون اول رییس جمهور:

اجرای طرح های وزارت نفت از اولویت های دولت در راستای سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی است

جلسه نحوه تامین مالی طرح های کلیدی و محورهای بااهمیت سال ۹۴ وزارت نفت عصر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

دکتر جهانگیری در جلسه شورای اداری ایلام :

مدیری که به توسعه صادرات کمک نکند با دولت همراه نیست

معاون اول رییس جمهور توسعه صادرات غیرنفتی را از نخستین اولویت های دولت عنوان کرد و گفت: در سال جاری مدیری که در مقابل صادرات غیرنفتی اخلال و مانع ایجاد کند را عزل می کنیم زیرا معتقدیم مدیری که به توسعه صادرات کمک نکند با دولت همراه نیست.

دکتر جهانگیری در جلسه بررسی مسائل استان ایلام:

توسعه صادرات غیرنفتی از مهمترین اولویت های دولت است

معاون اول رییس جمهور توسعه صادرات غیرنفتی کشور را از مهمترین اولویت های دولت برشمرد و گفت: از هیچ دستگاه اجرایی پذیرفته نیست در کاری که می تواند برای توسعه صادرات انجام دهد، تعلل و کوتاهی کند.

معاون اول رئیس جمهور:

دولت مصمم است هیچ یک از دستورات مقام معظم رهبری بر زمین نماند

معاون اول رییس جمهور با تاکید براینکه در این دولت بنا داریم هیچ وعده غیر قابل اجرایی به مردم داده نشود، تصریح کرد: این دولت مصمم است هیچ یک از دستورات مقام معظم رهبری بر زمین نماند و همه دستورات ایشان باید اجرایی گردد.

معاون اول رییس جمهور:

سال ۹۴ یکی از درخشان ترین سالها در بخش آب و خاک خواهد بود

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه کشور به شدت با کمبود منابع آب روبرو است و برای جبران آن نیازمند اقدامات بزرگی هستیم گفت: میزان بارش ها در سال های اخیر کاهش یافته و دمای کشور نیز قدری بالاتر رفته که این موضوع ایجاب می کند در زمینه تامین آب و مدیریت مصرف تلاش بیشتری داشته باشیم.