دوشنبه 9 شهريور 1394 - 05:01
فارسی | العربية | English

تماس تلفنی آیت الله هاشمی، دکتر لاریجانی و سردار سلیمانی با معاون اول رئیس جمهور

صبح امروز (پنج شنبه) آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در تماس های جداگانه تلفنی جویای حال معاون اول رئیس جمهور شدند و شفای عاجل ایشان را از خداوند متعال خواستار شدند .

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد:

دولت نسبت به اجرای سیاستهای کلی نظام در حوزه‌های مختلف حساسیت و جدیت ویژه دارد

معاون اول رییس جمهور با اشاره به حساسیت‌های ویژه دولت تدبیر و امید نسبت به اجرایی شدن سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: دولت نسبت به اجرای تمامی 24 بند سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی اهتمام جدی دارد و معتقد است که این سیاست‌ها برای اقتصاد کشور راه‌گشا خواهد بود.

دکتر جهانگیری در جلسه شورای اقتصاد عنوان کرد:

واگذاری طرح‌های نیمه‌ تمام به بخش خصوصی پس از لغو تحریم‌ها با جدیت و سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت

معاون اول رییس جمهور با اشاره به رویکرد جدی دولت برای واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش خصوصی، گفت: جهت‌گیری قطعی دولت این است که طرح‌های نیمه تمام را به بخش خصوصی واگذار کند و دولت این جهت‌گیری را حتی پس از لغو تحریم‌ها نیز با جدیت و سرعت بیشتری دنبال خواهد کرد و دولت در این مسیر مصمم و جدی است.

دکتر جهانگیری:

دولت نسبت به توسعه‌ی استان اصفهان اهتمام جدی دارد

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه استان اصفهان از نقش و جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است، گفت: مردم استان اصفهان شجاعت و فداکاری‌های زیادی در زمان انقلاب و دوران دفاع مقدس از خود نشان دادند از این رو دولت نسبت به توسعه‌ی این استان اهتمام جدی دارد.

دکتر جهانگیری تصریح کرد:

رونق و شکوفایی اقتصاد نیازمند برنامه‌ریزی و مدیریت دقیق است

جلسه‌ی برنامه‌ی جامع اصلاح نظام بانکی و توسعه بازار اولیه سرمایه عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد:

اگر جوانان جدی گرفته نشوند اتفاق مهمی در توسعه رخ نمی‌دهد

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه جوانان هر کشوری محرکه‌های اصلی توسعه‌اند گفت: اگر جوانان جدی گرفته نشوند هیچ سرمایه‌ای در کشور فعلیت پیدا نمی‌کند و هیچ اتفاق مهمی در توسعه رخ نخواهد داد.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد:

توسعه‌ی علمی رمز بقای کشور است

معاون اول رییس جمهور با اشاره به توافق هسته‌ای و شرایطی که برای جهش و توسعه‌ی کشور فراهم شده، توسعه‌ی علمی را از جمله مهمترین برنامه‌ها و طرح‌های دولت دانست و گفت: اینکه توسعه‌ی علمی و فناوری رمز بقای کشور است یک شعار نیست زیرا کشوری که نتواند مسیر توسعه‌ی علمی را بصورت جدی دنبال کند، حتماً از چرخه توسعه و پیشرفت عقب خواهد افتاد و ادامه حیات مطلوب آن با مشکل روبرو می شود.