پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
پنج‌شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۱:۴۴
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

به ریاست دكتر جهانگیری؛

شانزدهمین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری تشكیل شد

شانزدهمین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری(عتف) پیش از ظهر امروز (دوشنبه) همزمان با دهمین سالگرد تاسیس این شورا به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

دكتر جهانگیری در پیام‌ تبریك به همتایان خود در كشورهای اسلامی؛

امت اسلامی در مسیر تحكیم پیوندهای وحدت و مودت گام بردارد

معاون اول رییس جمهور در پیامی‌هایی جداگانه به همتایان خود در كشورهای اسلامی، عید سعید فطر را عید رحمت و بخشش خواند و ضمن تبریك فرا رسیدن این عید به دولت‌ها و ملت‌های مسلمان جهان، پیشرفت و شكوفایی روزافزون امت اسلامی را از خداوند متعال مسالت كرد.

دكتر جهانگیری تاكید كرد:

مناطق آزاد كشور باید کانونی برای جذب سرمایه گذاران خارجی باشد

معاون اول رییس جمهور با اشاره به امتیازاتی که به مناطق آزاد کشور داده شده گفت: با وجود امتیازاتی همچون برخی معافیت‌ها، حذف عوارض و مقررات دست و پاگیر، انتظار می‌رود مناطق آزاد کانونی برای جذب سرمایه گذاران خارجی و منطقه‌ای برای صادرات کشور باشد اما متاسفانه گاهی مشاهده می‌شود که این مناطق به محلی برای واردات کالاهای مصرفی تبدیل شده‌اند.

معاون اول رییس جمهور:

توسعه فناوری‌اطلاعات بخشی از دغدغه‌اشتغال افراد تحصیل‌كرده را برطرف می‌كند

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به برنامه ریزیهای دولت برای توسعه فناوری اطلاعات و سرمایه‌گذاری در بخش شبكه ملی اطلاعات گفت: بازارهای جدیدی در كشور در بخش فناوری اطلاعات در حال شكل گیری است و انتظار می رود با توسعه این بخشها، بخش مهمی از دغدغه اشتغال افراد تحصیل كرده جامعه برطرف شود.

از سوی دكتر جهانگیری صورت گرفت؛

ابلاغ سیاستهای كلی جمعیت به دستگاههای اجرایی مرتبط

معاون اول رییس جمهور در نامه هایی جداگانه، سیاستهای كلی جمعیت ابلاغی مقام معظم رهبری را به هفت دستگاه اجرایی مرتبط ابلاغ كرد.

معاون اول رییس جمهور در جلسه شورای عالی اداری:

سیاستهای‌كلی نظام‌اداری می‌تواند زمینه توسعه كشور را فراهم سازد

معاون اول رئیس جمهور از نقشه راه اصلاح نظام اداری بعنوان یكی از ضرورتهای جدی توسعه كشور نام برد و گفت: تدوین و اجرای این نقشه راه در حقیقت گامی در جهت عملیاتی كردن سیاستهای كلی نظام اداری ابلاغی رهبر معظم انقلاب است كه متاسفانه تا كنون آن طور كه باید به این سیاستها توجه نشده است.