پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۹
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

هیات وزیران تشکیل جلسه داد

جلسه هیأت وزیران بعد از ظهر یکشنبه به ریاست دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌ جمهوری برگزار شد.

در پی اظهارات وکیل رئیس جمهور سابق مبنی بر شکایت محمود احمدی نژاد از آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، دفتر ایشان اعلام نمود:

توضیح دفتر معاون اول رییس جمهور در باره شکایت محمود احمدی نژاد

در پی اظهارات وکیل رئیس جمهور سابق مبنی بر شکایت محمود احمدی نژاد از آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، دفتر ایشان اعلام نمود:

معاون اول رییس جمهور:

جمهوری اسلامی ایران نه از سر نیاز بلکه از روی تدبیر مذاکره کرد

معاون اول رییس جمهور با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران نه از سر نیاز بلکه از روی تدبیر وارد مذاکرات هسته ‌ای شد گفت: مدیریت کشور در دو سال اخیر نشان داد که در شرایط تحریم می توانیم به گونه‌ای کشور را اداره کنیم که تیم مذاکره کننده بتواند از موضع قدرت و بی‌نیازی در مقابل شش قدرت جهانی مذاکره کند.

دکتر جهانگیری در جلسه شورای عالی سلامت؛

سازمان جهانی بهداشت برای سلامت مردم کشورهای بحران زده منطقه کاری کند

معاون اول رییس جمهور با اشاره به وجود درگیری و بحران در برخی کشورهای منطقه نظیر سوریه، یمن و عراق گفت: بحران امنیتی در این کشورها باعث شده که مردم با مشکلات جدی به ویژه در بخش سلامت و درمان روبرو شوند که این موضوع ایجاب می‌کند سازمان جهانی بهداشت بعنوان یکی از سازمان های وابسته به سازمان ملل متحد، برای حفظ و استحکام سلامت و بهداشت مردم در این کشورها کاری انجام دهد.

معاون اول رئیس جمهور:

اردبیل می تواند به کانونی برای صادرات کشور تبدیل شود

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از امتیازات استان اردبیل نسبت به سایر استانها برخورداری از ۳۷۰ کیلومتر مرز با کشور خارجی است گفت: یکی از دلایلی که برای ایجاد منطقه آزاد در اردبیل اصرار وجود دارد این است که این استان قابلیت آن را دارد که به کانونی برای صادرات کشور تبدیل شود تا بتواند هم کالا و محصولات خود و هم کالای سایر استانها را از این منطقه صادر کند.

دکتر جهانگیری :

پس از تحریم شرکت هایی می توانند در ایران کارکنند که به دنبال تولید مشترک باشند

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه صنعتگران و شرکت های ایرانی باید شرکای خود را در دنیا انتخاب کنند گفت: در دوران پس از تحریم شرکت هایی می توانند در ایران کار کنند که به شرکت های ایرانی بعنوان شریک نگاه کنند و به دنبال تولید مشترک باشند.

با حضور دکتر جهانگیری صورت گرفت؛

افتتاح کارخانه تولید ام دی اف آرتاپان

کارخانه تولید ام دی اف آرتاپان با حضور معاون اول رییس جمهور افتتاح شد.

افتتاح فاز دوم خط تولید مینی بوس آرتا با حضور دکتر جهانگیری

با حضور معاون اول رییس جمهور فاز دوم خط تولید مینی بوس آرتا وابسته به شرکت سبلان خودرو در استان اردبیل به بهره برداری رسید.

معاون اول رییس جمهور:

توافق هسته‌ای برتری تفاهم را بر تخاصم به اثبات رساند

معاون اول رییس جمهور از توافق هسته ای جمهوری اسلامی ایران با کشورهای ۱+۵ بعنوان یک دستاورد بزرگ یاد کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران توانست با این توافق، برتری تفاهم را نسبت به تخاصم و مفاهمه را نسبت به منازعه به عنوان یک روش در جهان به اثبات برساند.