پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۳ - ۱۶:۵۸
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

صبح شنبه صورت خواهدگرفت؛

شركت معاون اول رییس جمهوردرهمایش مدیران ارشد صنعت آب و برق كشور

دكتر اسحاق جهانگیری صبح شنبه هفته آینده در همایش مدیران ارشد صنعت آب و برق كشور شركت و درباره برنامه های دولت در زمینه اجرای طرح ها و پروژه های آبرسانی و برق‌رسانی سخنرانی خواهد كرد.جلسه شورای عالی فناوری های پیشرفته نیز عصر شنبه به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار می شود.جلسات شورای اقتصاد و ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی هم قرار است روز دوشنبه هفته آتی به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شود.بررسی موضوع زمین‌خواری و ارائه گزارش از اقدامات انجام شده برای مقابله با این پدیده از جمله دستورات جلسه آینده ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی است كه به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار خواهد شد.دكتر جهانگیری همچنین سه شنبه هفته آینده سفری یكروزه به استان مركزی خواهد داشت تا از نزدیك وضعیت استان را ارزیابی و مسائل و مشكلات را با مدیران این استان بررسی كند.جلسه شورای عالی اداری از دیگر برنامه های معاون اول رییس جمهور در هفته آینده است كه عصر چهارشنبه برگزار خواهد شد.

دكتر جهانگیری در دیدار وزیر اقتصاد و تجارت قطر:

همکاری ایران و قطر می‌تواند به نفع صلح و ثبات منطقه باشد

معاون اول رئیس جمهور با تاكید برمنافع مشترك ایران و قطر در منطقه گفت: همکاری ملت‌های مسلمان ایران و قطر می‌تواند به نفع صلح و ثبات منطقه و ارتقای جایگاه اسلام در دنیا باشد.

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق در یک بیانیه مشترک مطبوعاتی که در پایان سفر نخست‌وزیر عراق به تهران منتشر شد، با اشاره به ابعاد راهبردی مناسبات تهران – بغداد که براساس احترام متقابل و منافع مشترک بین دو کشور استوار است، نسبت به رشد روزافزون روابط دوجانبه ابراز خشنودی کرده و بر تمایل خود در افزایش این روابط در تمامی سطوح تأکید کردند.

در پایان سفر هیأت عالی‌رتبه عراقی به تهران صادر شد؛

بیانیه مشترک معاون اول رییس‌ جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر جمهوری عراق

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق در یک بیانیه مشترک مطبوعاتی که در پایان سفر نخست‌وزیر عراق به تهران منتشر شد، با اشاره به ابعاد راهبردی مناسبات تهران – بغداد که براساس احترام متقابل و منافع مشترک بین دو کشور استوار است، نسبت به رشد روزافزون روابط دوجانبه ابراز خشنودی کرده و بر تمایل خود در افزایش این روابط در تمامی سطوح تأکید کردند.

دكتر جهانگیری ارتحال آیت الله مهدوی كنی را تسلیت گفت

معاون اول رئیس جمهور با صدور پیامی ارتحال آیت‌الله مهدوی كنی، رئیس مجلس خبرگان رهبری را به مقام معظم رهبری، اعضاء مجلس خبرگان رهبری، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها، بیت مكرم و علاقه مندان ایشان تسلیت گفتند.

دکتر جهانگیری در دیدار نخست وزیر عراق:

ایران با تمام توان در کنار ملت بزرگ عراق خواهد بود

معاون اول رییس جمهور با تاکید براینکه اطمینان داریم توانمندی نیروهای نظامی و مردمی عراق در حدی است که تروریست‌ها را سرکوب خواهند کرد گفت: اطمینان می‌دهم جمهوری اسلامی ایران با تمام توان در کنار ملت بزرگ عراق بوده و پیروزی از آن ملت عراق خواهد بود.

استقبال رسمی دکتر جهانگیری از نخست وزیر عراق

با حضور معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران مراسم استقبال رسمی از نخست وزیر عراق در مجموعه سعدآباد تهران برگزار شد

دكتر جهانگیری در نشست خبری مشترک با نخست وزیر ارمنستان عنوان کرد:

روابط تهران – ایروان می تواند به الگویی برای روابط در منطقه تبدیل شود

معاون اول رییس جمهور با اشاره به روابط صمیمانه و برادرانه تهران ـ ایروان گفت: ایران و ارمنستان از روابط خوب و راهبردی برخوردارند واین روابط می‌تواند به عنوان الگویی برای روابط کشورها در منطقه مطرح گردد.

دکتر جهانگیری در نشست مذاکرات مشترک هیات‌های عالی رتبه ایران و ارمنستان:

تهران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ایروان قائل نیست

معاون اول رییس جمهور با تاکید براینکه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر گسترش روابط با کشورهای همسایه است گفت: ایران در این راستا هیچ محدودیتی برای توسعه مناسبات و ارتقاء سطح همکاریها با کشور ارمنستان قائل نیست.

استقبال رسمی دکتر جهانگیری از نخست وزیر ارمنستان

معاون اول رییس جمهور صبح امروز(دوشنبه) در مجموعه سعدآباد تهران از نخست وزیر ارمنستان به طور رسمی استقبال کرد.