كليپ

در پایان بار دیگر به مردم بسیار عزیزمان که در این روزها به سفر رفتند یا در تابستان به سفر می‌روند تأکید می‌کنم، حتماً باید دستورالعمل‌های پزشکی را به طور کامل مراعات بفرمایند و الا ممکن است دچار موج جدید در برخی از شهرستان‌ها شویم و بعدش هم ممکن است مجبور شویم در بعضی از شهرستان‌ها یک مقررات سخت و ویژه‌ای را مورد نظر قرار دهیم که مشکلاتی هم برای مردم درست می‌کند.
ان‌شاء الله روزهای خوبی پیش روی کشور باشد.

در پایان بار دیگر به مردم بسیار عزیزمان که در این روزها به سفر رفتند یا در تابستان به سفر می‌روند تأکید می‌کنم، حتماً باید دستورالعمل‌های پزشکی را به طور کامل مراعات بفرمایند و الا ممکن است دچار موج جدید در برخی از شهرستان‌ها شویم و بعدش هم ممکن است مجبور شویم در بعضی از شهرستان‌ها یک مقررات سخت و ویژه‌ای را مورد نظر قرار دهیم که مشکلاتی هم برای مردم درست می‌کند. ان‌شاء الله روزهای خوبی پیش روی کشور باشد.

در جلسه امروز 2 تا 3 تصمیم جدید اتخاذ کردیم که در مسیر بازگشایی‌های جدید است. ما در عین حال باید توجه داشته باشیم که این بازگشایی‌ها به این معنا نیست که خطراتی که وجود داشت، کاهش پیدا کرده است بلکه به این معنا است که باید با احتیاط کارهای روزمره را هم تا جایی که امکان‌پذیر است
.....
آن تصمیمی که امروز گرفتیم، اولین آن درباره مساجد است که مورد درخواست متدینین بود و البته همه مردم ما متدین هستند. می‌خواستند مساجد اگر برای همه امور باز نیست، اما برای نماز یومیه باز شود. صبح، ظهر و شب، برای نماز یومیه مسجد باز شود که مردم فرصت داشته باشند وارد مسجد شوند، نماز بخوانند و اگر هم می‌خواهند نماز جماعت بخوانند، فاصله‌ها و دستورالعمل‌ها را مراعات کنند. اگر فرادا است که فرادا می‌خوانند و از مسجد خارج می‌شوند.
این یک موضوع که درب مساجد در سراسر کشور با اجرای دستورالعمل‌ها برای نمازهای یومیه باز می‌شود.
مسأله دوم مسأله پاساژها است که محدودیت‌هایی برایشان قایل بودیم که تا ساعت 6 بعد از ظهر باشند و بعد ببندند. این محدودیت‌ها را از لحاظ ساعت کاری برمی‌داریم. ان‌شاء الله خودشان هم همه دستورالعمل‌ها را مراعات می‌کنند که مشک

در جلسه امروز 2 تا 3 تصمیم جدید اتخاذ کردیم که در مسیر بازگشایی‌های جدید است. ما در عین حال باید توجه داشته باشیم که این بازگشایی‌ها به این معنا نیست که خطراتی که وجود داشت، کاهش پیدا کرده است بلکه به این معنا است که باید با احتیاط کارهای روزمره را هم تا جایی که امکان‌پذیر است ..... آن تصمیمی که امروز گرفتیم، اولین آن درباره مساجد است که مورد درخواست متدینین بود و البته همه مردم ما متدین هستند. می‌خواستند مساجد اگر برای همه امور باز نیست، اما برای نماز یومیه باز شود. صبح، ظهر و شب، برای نماز یومیه مسجد باز شود که مردم فرصت داشته باشند وارد مسجد شوند، نماز بخوانند و اگر هم می‌خواهند نماز جماعت بخوانند، فاصله‌ها و دستورالعمل‌ها را مراعات کنند. اگر فرادا است که فرادا می‌خوانند و از مسجد خارج می‌شوند. این یک موضوع که درب مساجد در سراسر کشور با اجرای دستورالعمل‌ها برای نمازهای یومیه باز می‌شود. مسأله دوم مسأله پاساژها است که محدودیت‌هایی برایشان قایل بودیم که تا ساعت 6 بعد از ظهر باشند و بعد ببندند. این محدودیت‌ها را از لحاظ ساعت کاری برمی‌داریم. ان‌شاء الله خودشان هم همه دستورالعمل‌ها را مراعات می‌کنند که مشک

الحمدالله آن چیزی که باید خدا را شکر کنیم، نشاط کادر درمانی ما است که علی القائده کادر درمانی ما باید خسته شده باشند چون تمام اسفند، فروردین، اردیبهشت و الان که وارد خرداد شدیم، شبانه‌روز با آن روحیه بلند، قدرت روحی، ایثار و فداکاری‌ فعالیت می‌کنند که اینجا از آنها باید تشکر و سپاسگزاری کنیم که این راه را ادامه می‌دهند و مشکلی در این رابطه نداریم. 
.....
الحمدالله یکی روحیه و پزشک و پرستار بالا است و یکی هم تجهیزات ما است که الحمدالله خوب است. آن چیزی که از مردم عزیزمان می‌خواهیم، همراهی بیشتر و اجرای بهتر دستورالعمل‌ها است. اگر مردم مراعات کنند، ما حتماً از این مشکل به سلامت، با حداقل تلفات و با بهترین شکل عبور می کنیم که امیدوارم پایان این داستان هر روزی که خداوند مقرر کرد، داستان پرافتخاری باشد شبیه آن چیزی که در دفاع مقدس ایثار و فداکاری کردیم و پایان خوشی رقم زدیم، پایان خوشی را هم را در این داستان رقم بزنیم.

الحمدالله آن چیزی که باید خدا را شکر کنیم، نشاط کادر درمانی ما است که علی القائده کادر درمانی ما باید خسته شده باشند چون تمام اسفند، فروردین، اردیبهشت و الان که وارد خرداد شدیم، شبانه‌روز با آن روحیه بلند، قدرت روحی، ایثار و فداکاری‌ فعالیت می‌کنند که اینجا از آنها باید تشکر و سپاسگزاری کنیم که این راه را ادامه می‌دهند و مشکلی در این رابطه نداریم. ..... الحمدالله یکی روحیه و پزشک و پرستار بالا است و یکی هم تجهیزات ما است که الحمدالله خوب است. آن چیزی که از مردم عزیزمان می‌خواهیم، همراهی بیشتر و اجرای بهتر دستورالعمل‌ها است. اگر مردم مراعات کنند، ما حتماً از این مشکل به سلامت، با حداقل تلفات و با بهترین شکل عبور می کنیم که امیدوارم پایان این داستان هر روزی که خداوند مقرر کرد، داستان پرافتخاری باشد شبیه آن چیزی که در دفاع مقدس ایثار و فداکاری کردیم و پایان خوشی رقم زدیم، پایان خوشی را هم را در این داستان رقم بزنیم.

خدمت مردم عزیزمان عرض کنم که، نه هفتگی بلکه روزانه در حال تصمیم‌گیری و پایش هستیم. روزانه در حال پایش هستیم که کجا هستیم. این بیماری کجاست. شرایط این ویروس چیست و شرایط سلامت جامعه چگونه است.
معیارهایی داریم. البته دنیا هم شبه همین معیارها را ممکن است داشته باشد. با این معیارها پیش می‌رویم. تعداد مبتلا یکی از معیارهای ماست که روزانه اعلام می‌شود که چقدر مبتلا داشته‌ایم، اما خدمت مردم‌مان می‌گویم که این تعداد مبتلا نگران‌کننده برای مردم نباشد، برای اینکه تعداد مبتلایان جدید، عمدتاً بر مبنای تست است و این همانی است که طرف ممکن است هیچ علامتی نداشته باشد، جوان و سر حال باشد، اما در عین حال باید در قرنطینه خانگی قرار بگیرد، بخاطر اینکه این ویروس را دارد منتقل می‌کند و مبتلا است.
پس نگران نشویم، این ابتلا و این آماری که اعلام می‌شود چون بر مبنای تست است به نفع آینده کشور است.
....
معیار دیگری که داریم معیاری است که معروف به «آر زیرو» است یعنی شدت این اپیدمی در چه حال است و وقتی بالای یک است، باید کاملاً ما را نگران کند و اگر زیر یک است، ...

خدمت مردم عزیزمان عرض کنم که، نه هفتگی بلکه روزانه در حال تصمیم‌گیری و پایش هستیم. روزانه در حال پایش هستیم که کجا هستیم. این بیماری کجاست. شرایط این ویروس چیست و شرایط سلامت جامعه چگونه است. معیارهایی داریم. البته دنیا هم شبه همین معیارها را ممکن است داشته باشد. با این معیارها پیش می‌رویم. تعداد مبتلا یکی از معیارهای ماست که روزانه اعلام می‌شود که چقدر مبتلا داشته‌ایم، اما خدمت مردم‌مان می‌گویم که این تعداد مبتلا نگران‌کننده برای مردم نباشد، برای اینکه تعداد مبتلایان جدید، عمدتاً بر مبنای تست است و این همانی است که طرف ممکن است هیچ علامتی نداشته باشد، جوان و سر حال باشد، اما در عین حال باید در قرنطینه خانگی قرار بگیرد، بخاطر اینکه این ویروس را دارد منتقل می‌کند و مبتلا است. پس نگران نشویم، این ابتلا و این آماری که اعلام می‌شود چون بر مبنای تست است به نفع آینده کشور است. .... معیار دیگری که داریم معیاری است که معروف به «آر زیرو» است یعنی شدت این اپیدمی در چه حال است و وقتی بالای یک است، باید کاملاً ما را نگران کند و اگر زیر یک است، ...

در عین حال خیلی چیزها در جامعه در حال تغییر و تحول است، این هم طبیعی است. مثلاً در قهرمان داشتن در یک اقشاری از جامعه. همواره یک قشری از جامعه به مناسبت‌ها و حوادثی که پیش می‌آمد، قهرمان‌ساز بودند و این قهرمانی الان کادر پزشکی و درمانی چرخش کرده است.
.....
هیچ وقت در جامعه اینگونه نبوده که چند ماه دبستان، دبیرستان و دانشگاه به طور کامل تعطیل باشد. طبیعی است که مردم برای تحصیل و علم و دانش و آینده بچه‌هایشان نگران باشند. بنابراین ناچاریم در امر تحصیل یک بخش‌اش را ممکن است مجازی و یک بخشی را حقیقی کنیم. دقت بیشتری کنیم. شرایط کاملاً متفاوت شده است. اما در عین حال با همه این اوضاع، القاء ترس، اضطراب، عدم قطعیت نسبت به آینده زندگی و اینها به نظرم مفید نیست. یعنی باید تصمیم را بر این بگیریم که بناست با یک ویروسی، ماه‌ها زندگی کنیم؛ یک زندگی توأم با احتیاط کامل.

در عین حال خیلی چیزها در جامعه در حال تغییر و تحول است، این هم طبیعی است. مثلاً در قهرمان داشتن در یک اقشاری از جامعه. همواره یک قشری از جامعه به مناسبت‌ها و حوادثی که پیش می‌آمد، قهرمان‌ساز بودند و این قهرمانی الان کادر پزشکی و درمانی چرخش کرده است. ..... هیچ وقت در جامعه اینگونه نبوده که چند ماه دبستان، دبیرستان و دانشگاه به طور کامل تعطیل باشد. طبیعی است که مردم برای تحصیل و علم و دانش و آینده بچه‌هایشان نگران باشند. بنابراین ناچاریم در امر تحصیل یک بخش‌اش را ممکن است مجازی و یک بخشی را حقیقی کنیم. دقت بیشتری کنیم. شرایط کاملاً متفاوت شده است. اما در عین حال با همه این اوضاع، القاء ترس، اضطراب، عدم قطعیت نسبت به آینده زندگی و اینها به نظرم مفید نیست. یعنی باید تصمیم را بر این بگیریم که بناست با یک ویروسی، ماه‌ها زندگی کنیم؛ یک زندگی توأم با احتیاط کامل.

مسأله کوویید 19 و ویروس کرونا همچنان به عنوان مسأله اصلی و مهم در کشور ما ظهور و بروز دارد. 
....
 باید این را مردم عزیز کشورمان باور کنند که ما به این زودی به شرایط قبل از کرونا نمی‌توانیم برگردیم یعنی اگر مردم فکر می‌کنند 15 روز الی 2 ماه دیگر به شرایط دی‌ماه و اوایل بهمن سال گذشته برمی‌گردیم، اینچنین نیست یعنی ممکن است برای مدت طولانی سبک زندگی‌مان را عوض کنیم و محدودیت‌ها را باید بپذیریم و بخشی از زندگی ما باید به فضای مجازی برود و از فضای حقیقی ناچاریم خارج شویم.
دیگر به این زودی‌ها نمی‌توانیم وقتی به هم می‌رسیم،  دست دهیم و اینکه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار نگرانی می‌کند که در بعضی از جاهای کشور برمی‌گردند و فکر می‌کنند آداب و رسوم گذشته به زودی می‌تواند حاکم شود، این یک اشتباهی است که می‌تواند سرنوشت سلامت کشور ما را خدای ناکرده در معرض خطر قرار دهد.
....
 اتفاقاً این دوران سخت‌تری از دوران اسفند و فروردین است چراکه ما در اسفند و فروردین بیشتر مواجه می‌شدیم با افرادی که دارای علائم ظاهری بودند، همه علائم ظاهری کرونا با همان تنگی نفس و سرفه را داشتند و اصلاً اعلام می‌کرد که من کرونا دارم

مسأله کوویید 19 و ویروس کرونا همچنان به عنوان مسأله اصلی و مهم در کشور ما ظهور و بروز دارد. .... باید این را مردم عزیز کشورمان باور کنند که ما به این زودی به شرایط قبل از کرونا نمی‌توانیم برگردیم یعنی اگر مردم فکر می‌کنند 15 روز الی 2 ماه دیگر به شرایط دی‌ماه و اوایل بهمن سال گذشته برمی‌گردیم، اینچنین نیست یعنی ممکن است برای مدت طولانی سبک زندگی‌مان را عوض کنیم و محدودیت‌ها را باید بپذیریم و بخشی از زندگی ما باید به فضای مجازی برود و از فضای حقیقی ناچاریم خارج شویم. دیگر به این زودی‌ها نمی‌توانیم وقتی به هم می‌رسیم، دست دهیم و اینکه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار نگرانی می‌کند که در بعضی از جاهای کشور برمی‌گردند و فکر می‌کنند آداب و رسوم گذشته به زودی می‌تواند حاکم شود، این یک اشتباهی است که می‌تواند سرنوشت سلامت کشور ما را خدای ناکرده در معرض خطر قرار دهد. .... اتفاقاً این دوران سخت‌تری از دوران اسفند و فروردین است چراکه ما در اسفند و فروردین بیشتر مواجه می‌شدیم با افرادی که دارای علائم ظاهری بودند، همه علائم ظاهری کرونا با همان تنگی نفس و سرفه را داشتند و اصلاً اعلام می‌کرد که من کرونا دارم

هفته جاری را باید به نام امام راحل‌مان، رضوان‌الله تعالی علیه بنامیم. هفته‌‌ای که در آن هم روز رحلت آن بزرگوار یعنی چهاردهم خرداد، قرار دارد و هم 15 خرداد، روزی که مردم برای حفظ جان امام فداکاری کردند، در آن قرار دارد.
......
نهضت‌ها و انقلاب‌هایی بوده ولی اینکه یک نهضت و انقلاب به طور کامل به پیروزی نهایی برسد، خیلی کم در تاریخ می‌بینیم، یا لااقل در سده‌های اخیر کمتر مشاهده می‌کنیم، ولی امام(ره) این کار را کرد.
کار دوم امام(ره) این بود که در برابر یک تجاوزی که به کشور انجام گرفته بود و تمامیت ارضی و استقلال ایران در خطر بود، یعنی 8 سال دفاع مقدس، امام یک دفاع پیچیده سخت 8 ساله را آن هم نه در برابر عراق، بلکه تقریباً در برابر همه قدرت‌های جهانی رهبری کرد و به پیروزی برساند. این هم مسأله دوم بود و مسأله سوم اینکه امام حکومت اسلامی را تشکیل داد.
همه نهادهای حکومت اسلامی را در همان سال‌های اولیه و شاید بشود اینگونه تعبیر کرد که امام(ره) در سال 58 این کار را کرد؛ از 10 فروردین 58 که حضور مردم پای صندوق آراء و برای همه‌پرسی نظام جمهوری اسلامی ایران بود و مردم به جمهوری اسلامی ایران رأی دادند، ...

هفته جاری را باید به نام امام راحل‌مان، رضوان‌الله تعالی علیه بنامیم. هفته‌‌ای که در آن هم روز رحلت آن بزرگوار یعنی چهاردهم خرداد، قرار دارد و هم 15 خرداد، روزی که مردم برای حفظ جان امام فداکاری کردند، در آن قرار دارد. ...... نهضت‌ها و انقلاب‌هایی بوده ولی اینکه یک نهضت و انقلاب به طور کامل به پیروزی نهایی برسد، خیلی کم در تاریخ می‌بینیم، یا لااقل در سده‌های اخیر کمتر مشاهده می‌کنیم، ولی امام(ره) این کار را کرد. کار دوم امام(ره) این بود که در برابر یک تجاوزی که به کشور انجام گرفته بود و تمامیت ارضی و استقلال ایران در خطر بود، یعنی 8 سال دفاع مقدس، امام یک دفاع پیچیده سخت 8 ساله را آن هم نه در برابر عراق، بلکه تقریباً در برابر همه قدرت‌های جهانی رهبری کرد و به پیروزی برساند. این هم مسأله دوم بود و مسأله سوم اینکه امام حکومت اسلامی را تشکیل داد. همه نهادهای حکومت اسلامی را در همان سال‌های اولیه و شاید بشود اینگونه تعبیر کرد که امام(ره) در سال 58 این کار را کرد؛ از 10 فروردین 58 که حضور مردم پای صندوق آراء و برای همه‌پرسی نظام جمهوری اسلامی ایران بود و مردم به جمهوری اسلامی ایران رأی دادند، ...