پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۲:۳۷

رییس جمهوری در نوزدهمین گردهمایی فرماندهان نیروی انتظامی:

حضور نیروی انتظامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است

رییس جمهوری در ادامه سخنرانی خود در نوزدهمین گردهمایی فرماندهان نیروی انتظامی، با تأکید بر اینکه کشور متعلق به مردم است و تمام مقامات ما بدون استثنا بطور مستقیم و غیرمستقیم منتخب مردم هستند گفت: همه ما در هر مسئولیتی که هستیم باید خودمان را خادم مردم بدانیم و با ادب و اخلاق و آنچه که در قانون بر آن تصریح شده است با شهروندان برخورد کنیم.

رییس جمهوری در مراسم رژه روز ارتش:

روز ارتش، روز قدرت ملت ایران است

رییس جمهوری صبح امروز (جمعه) در مراسم رژه ۲۹ فروردین - روز ارتش جمهوری اسلامی ایران- با بیان اینکه امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران شجره طیبه ای است که با ریشه‌های استوار در همه صحنه‌ها آماده ایثار و فداکاری هستند گفت: روز ارتش روز قدرت ملت ایران، اتکای مردم به نیروهای اسلامی، فداکار و مردمی و روز شادابی همه نیروهای مسلح و به معنای اتحاد بیشتر در صفوف به هم پیوسته آنان است.

دفتر رییس جمهوری در پیامی از استقبال، حضور و میهمان‌نوازی مردم خونگرم و شهیدپرور استان سیستان و بلوچستان در جریان سومین سفر کاروان تدبیر و امید به این استان تقدیر و تجلیل کرد.

با صدور پیامی از سوی دفتر رییس جمهوری صورت گرفت:

قدردانی از همه اقشار استان سیستان و بلوچستان در سومین سفر کاروان تدبیر و امید

دفتر رییس جمهوری در پیامی از استقبال، حضور و میهمان‌نوازی مردم خونگرم و شهیدپرور استان سیستان و بلوچستان در جریان سومین سفر کاروان تدبیر و امید به این استان تقدیر و تجلیل کرد.

گفتگوی رییس جمهوری در پایان سفر به سیستان و بلوچستان با خبرنگاران:

۹۹ طرح برای سیستان و بلوچستان نهایی شده است که تا پایان امسال یا در نیمه اول سال آینده اجرا خواهند شد

رییس جمهوری شامگاه چهارشنبه در پایان سفر به سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگاران گفت: بنای دولت بر این است که پیش از سفر تصمیمات و طرح‌های مورد نظر برای هر استان را در تهران مورد بررسی دقیق قرار داده و آن دسته از تصمیمات که نهایی می‌شوند در استان اعلام شوند.

رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان:

باید از ارتباط دریایی، رابطه با همسایگان و سواحل این استان نهایت استفاده را برای شکوفایی اقتصادی بعمل آورد

رییس جمهوری شامگاه امروز (چهارشنبه) در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همه مسئولین اجرایی باید خود را خدمتگزار مردم دانسته و احساس کنیم که کشور تعلق به مردم دارد.

متن کامل سخنان رییس جمهوری در اجتماع مردم چابهار:

چابهار تبدیل به مرکزی برای صنعت، پتروشیمی و معدن خواهد شد

رییس جمهوری بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در اجتماع مردم چابهار گفت: با اتصال چابهار به شبکه سراسری گاز کشور، وضع این شهرستان برای تبدیل شدن به مرکزی صنعتی، پتروشیمی و فولاد و صنایع معدنی دیگر آماده خواهد شد.

رییس جمهوری در اجتماع مردم چابهار:

دولت برای رفاه مردم سیستان و بلوچستان اقدامات جدی انجام خواهد داد

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود در جمع مردم چابهار، معضل بیکاری را در کشور و از جمله در استان سیستان و بلوچستان مهم دانست و گفت: در رتبه اول توسعه کشاورزی استان مدنظر ماست و در این زمینه تلاش خواهیم کرد از آب‌هایی که در این استان وجود دارد استفاده بهینه شود.

در ادامه سفر کاروان تدبیر و امید به استان سیستان و بلوچستان انجام شد:

بازدید رییس جمهوری از طرح توسعه جامع بندر شهید بهشتی

رییس جمهوری عصر امروز (چهارشنبه) با حضور در بندر شهید بهشتی چابهار، از طرح توسعه جامع این بندر بازدید کرد و با توضیحات وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولان در جریان جزئیات و روند اجرای این طرح قرار گرفت.

دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید، روز پنجشنبه به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهوری تشکیل شد.

تشکیل جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی به ریاست رییس جمهوری

دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید، روز پنجشنبه به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهوری تشکیل شد.

رییس جمهوری در جمع مردم چابهار:

اراده دولت رابطه خوب با همه کشورهایی است که به منافع ملی ایران احترام می‌گذارند

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود در جمع مردم چابهار با اشاره به موقعیت مرزی استان سیستان و بلوچستان و با تاکید بر اینکه طبق برنامه‌ریزی‌ها این استان به مناطق مرکزی و شمالی کشور و از آنجا به کشورهای همسایه متصل خواهد شد گفت: اراده این دولت و تصمیم آن رابطه بسیار مناسب با همسایگان و رابطه خوب با همه کشورهایی است که به حقوق ملت ایران، منافع ملی و جایگاه بلند ایران و ایرانی احترام می گذارند.

متن کامل سخنان رییس جمهوری در جمع مردم شهرستان زابل:

زابل نیز از طرح انتقال گاز به زاهدان و خاش بهره‌مند خواهد شد

رییس جمهوری صبح امروز (چهارشنبه) در دومین روز سفر استانی خود در سیستان و بلوچستان و در اجتماع مردم شهرستان زابل با بیان اینکه تمام مردم این استان اعم از سیستانی و بلوچ، شیعه و سنی و دیگر طوایف با هم برادرند اظهار داشت: همه زیر پرچم واحد ایران و اسلام با اخوت و مهربانی و یکپارچگی زندگی می‌کنند.

رییس جمهوری در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران استان سیستان و بلوچستان:

دولت مصمم به ایجاد فضای مناسب برای کار، تلاش و سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان است

رییس جمهوری شامگاه سه‌شنبه در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دولت مصمم است فضای مناسب برای کار، تلاش و سرمایه‌گذاری در این استان را ایجاد کند، گفت: تمهیداتی که دولت باید در راستای توسعه استان انجام دهد، حمایت و ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه‌گذاری‌ها در مناطق مختلف کشور بویژه استان سیستان و بلوچستان است.

رییس‌جمهوری در دیدار علما، فضلا و طلاب استان سیستان و بلوچستان:

اسلام، ایران، رهبری و قانون اساسی چتر وحدت آفرین شیعه و سنی است

رییس‌جمهوری در دیدار علما، فضلا و طلاب استان سیستان و بلوچستان رسالت و کار علما را در تبیین و ترویج دین خدا سنگین و پر افتخار توصیف کرد و گفت: انجام این وظیفه در دنیای امروز دشوارتر است زیرا حساسیت قدرت‌های جهان نسبت به اسلام و قدرت آن از هر زمان دیگری بیشتر شده است.

رییس جمهوری در دیدار با ایثارگران و منتخبین استان سیستان و بلوچستان:

امنیت و توسعه استان با حضور همه اقوام، مذاهب و اقشار مختلف محقق می‌شود

رییس‌جمهوری بعد از ظهر امروز (سه‌شنبه) در جمع ایثارگران و منتخبین استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: توسعه استان منوط به امنیت و امنیت استان در گرو توسعه است و این وظیفه همه مردم، طوایف و قبایل است که با حضور در صحنه زمینه‌های توسعه و امنیت استان را فراهم آورند.