پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران
جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۷
فارسی | اردو | العربية | English | Français | Deutsch

رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان قم:

اشتغال بدون رونق اقتصادی و رونق بدون فضای مناسب برای سرمایه‌گذاری ممکن نیست/حمایت صریح مراجع معظم تقلید ، مسئولیت دولت را سنگین‌تر می‌کند/ امیدوارم تأمین آب سالم و پایدار برای قم تا پایان فروردین به نتیجه برسد

رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان قم با تاکید بر این که دولت یازدهم با حمایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی و پشتیبانی مردم، همه توان خود را برای حل مشکلات کشور بکار گرفته است ، تصریح کرد: حمایت صریح مراجع معظم تقلید، علما ، فضلا ، روحانیون و مردم، مسئولیت دولت را در حل سریعتر مشکلات کشور و بویژه قم ، سخت‌تر و سنگین‌تر می‌کند.

رییس جمهوری در دیدار نخبگان حوزوی قم :

حوزه باید برای اهداف فوق‌جناحی نظام و مسایل نوین جامعه نظریه‌پردازی کند/ قدردانی از حمایت مراجع عظام تقلید از برنامه های دولت یازدهم

رییس جمهوری بر ضرورت برقراری ارتباط منظم و دوسویه بین دولت، علما و اساتید حوزه علمیه تأکید کرد و گفت: باید حلقه وصل منظم بین دولت و حوزویان ایجاد شود.

حضرت آیت ‌الله جوادی آملی در دیدار رییس‌ جمهوری:

برای ادامه توفیقات دولت دعا می‌کنیم / اقتصاد مقاومتی، اقتصاد عقلانی است

حضرت آیت‌الله العظمی جوادی آملی در دیدار رییس‌ جمهوری اسلامی ایران، هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و حمایت مردم را زمینه‌ساز حل مشکلات دانستند و افزودند: دولت به لطف خدا تاکنون توفیقات زیادی به دست آورده که برای تداوم و توسعه این دستاوردها دعا می‌کنیم.

حضرت آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی در دیدار با رییس‌ جمهوری اسلامی ایران، دعا برای موفقیت دولت را یک وظیفه اعتقادی و عمومی دانستند و افزودند: بهبود وضعیت اقتصادی کشور برای کارشناسان به خوبی محسوس است.

حضرت آیت‌الله شبیری زنجانی در دیدار رییس‌ جمهوری:

دعا برای موفقیت دولت یک وظیفه اعتقادی است / بهبود وضعیت اقتصادی کشور برای کارشناسان محسوس است

حضرت آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی در دیدار با رییس‌ جمهوری اسلامی ایران، دعا برای موفقیت دولت را یک وظیفه اعتقادی و عمومی دانستند و افزودند: بهبود وضعیت اقتصادی کشور برای کارشناسان به خوبی محسوس است.

حضرت آیت الله سبحانی در دیدار رییس جمهوری:

برای موفقیت دولت دعا می کنم/ تاکید بر تقویت تولید، اشتغال و امور اجتماعی

حضرت آیت الله العظمی سبحانی در دیدار با رییس جمهوری اسلامی ایران، بر توسعه خدمات عمومی و توجه به مسایل و امور اجتماعی تاکید کردند.

رییس جمهوری در دیدار ایثارگران و برگزیدگان استان قم:

قم سرآغاز شهادت و نهضت اسلامی است/ آزاد اندیشی و چندصدایی در مسایل فکری ویژگی اصلی حوزه است/ پیشرفت کشور در گرو مشارکت نخبگان است/ تاکید بر ضرورت حضور فعالتر زنان در عرصه جامعه

رییس جمهوری با بیان اینكه آزاد اندیشی و چندصدایی در مسایل فکری ویژگی اصلی حوزه است، اظهار داشت: حوزه علمیه و قم می تواند هم در دیپلماسی دینی و علمی وارد صحنه شده و هم مرجعی برای آزاداندیشی افكار مختلف و ادیان باشد.

رییس جمهوری در دیدار علما، فضلا و طلاب استان قم:

دولت خود را متعلق به حوزه می‌داند/ دو انتظار دولت از حوزه‌های علمیه؛ نظریه‌پردازی برای حل مشکلات و تحکیم اعتماد متقابل دولت و ملت/ ایران پرچمدار اعتدال در عرصه بین‌المللی است

رییس جمهوری در جمع علما، فضلا و طلاب استان قم با تاکید بر اینکه حوزه علمیه باید برای حل مشکلات کشور، تحقیق و نظریه پردازی کند، گفت: امروز برای اداره کشور صدها مساله مهم داریم که شما علما، فضلا و طلاب حوزه علمیه باید برای حل آنها نظریه پردازی کنید.

دکتر روحانی در پیامی به کنگره بزرگداشت شهدای شهرستان سرخه:

تجلیل از حماسه تاریخ ساز هشت سال دفاع مقدس، بنیاد سربلندی ما است

رییس جمهوری در پیامی به کنگره بزرگداشت شهدای شهرستان سرخه در استان سمنان تصریح کرد: تجلیل از حماسه تاریخ ساز هشت سال دفاع مقدس و بازآفرینی و یادآوری خاطره رشادت‌های رزمندگان اسلام و پاسداشت اسوه‌های میادین فداکاری و جانبازی، بنیاد سربلندی ما است.

رییس جمهوری در دیدار اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

مبنای حرکت دولت ایجاد امنیت و استقلال اقتصادی است/ دولت به اقتصاد مقاومتی ملتزم است / به دنبال بهبود زندگی مردم در کنار ارتقای ارزشهای معنوی هستیم / تخریب و توهین از مصادیق منکر است

رییس جمهوری با بیان اینکه دولت در شرایط سختی بار مسئولیت اجرایی کشور را به دوش گرفته است، گفت: در این شرایط سخت دولت انتظار ویژه ای از حوزه علمیه،علما ، اساتید و مخصوصاً جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دارد تا بتوانیم هدف واحدی را که سربلندی نظام و خدمت به مردم است، محقق سازیم.