در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی انجام شد؛

صدور مجوز پرداخت حق عضویت ایران در سازمان ها و مجامع بین المللی در سال 96

هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور، به وزارت امور خارجه اجازه داد سهمیه و حق عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سایر سازمان های بین المللی در سال 1396 (2017) را پرداخت نماید.

شناسه خبر: 99504 -

چهارشنبه 31 خرداد 1396 - 14:01

سازمان برنامه و بودجه کشور نیز موظف شد در تخصیص اعتبار مربوط به گونه ای عمل کند که سهمیه، حق عضویت و تعهدات سالیانه یاد شده به موقع پرداخت گردد.

 

تهاتر مطالبات و بدهی های تعدادی از شرکت های خصوصی و دولتی با سازمان های خصوصی سازی و امور مالیاتی کشور

با تصویب دولت، مطالبات شرکت های شیراز مکانیک، پرشیان فولاد، موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، موسسه صندوق بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت، گهر انرژی سیرجان، ایران ترانسفو، فارس گاز پاورپلنت، گروه گسترش نفت و گاز پارسیان، تعاونی کارکنان نیروگاه یزد و پرشیان انرژی جی از شرکت های دولتی با بدهی همان شرکت ها به سازمان های امور مالیاتی کشور و خصوصی سازی به مبلغ 4766 میلیارد و 85 میلیون و 784 هزار و 955 ریال تهاتر شد.

 

شرکت راه آهن به عنوان دستگاه اجرایی طرح احداث راه آهن سریع السیر تهران - قم - اصفهان تعیین شد

هیأت وزیران با توجه به تجربه های شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در اجرا و بهره برداری از طرح های انجام شده با استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس)، این شرکت را جایگزین شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در طرح احداث قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان کرد.

 

اختصاص 750 میلیارد ریال اعتبار به ناجا برای ایمن سازی مرزها و پیشگیری از حوادث غیرمترقبه امنیتی

دولت با اختصاص مبلغ 750 میلیارد ریال اعتبار به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران موافقت کرد.

اعتبار یاد شده برای تکمیل، بازسازی، تجهیز، بهسازی و ایمن سازی مستحدثات مرزی، یگان های عملیاتی نیروی انتظامی، به منظور پیشگیری و مقابله با حوادث غیرمترقبه امنیتی و جلوگیری از ورود کاروان ها و باندهای قاچاق مواد مخدر به داخل کشور، به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافت.

شناسه خبر: 99504

- رئیس‌جمهوری

- جلسات

اخبار مرتبط

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده