با حضور دکتر روحانی انجام شد؛

بهره برداری از خط آهن تهران – همدان به طول 276 کیلومتر و با اعتبار 9700 میلیارد ریال

با حضور رییس‌ جمهور، خط آهن تهران – همدان به طول 276 کیلومتر و با اعتبار 9700 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

شناسه خبر: 99079 -

دوشنبه 18 ارديبهشت 1396 - 09:39

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی که یکشنبه شب با استقبال استاندار و مسئولین ارشد محلی وارد استان همدان شده است، صبح امروز، مسیری از خط آهن تهران - همدان را با قطار طی کرده و به طور رسمی این خط آهن را افتتاح کرد.

همچنین با حضور رییس جمهور خط آهن ملایر – فیروزان و ایستگاه فیروزان نیز با اعتبار 1100 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

این طرح علاوه بر اینکه از لحاظ حمل نقل داخلی بار و مسافر، استان‌های همدان و کردستان را به شبکه راه‌آهن سراسری متصل می‌نماید، باعث فراهم آوردن بستر مناسبی به منظور احداث طرح‌ها و صنایع جدید، بهبود و گسترش شبکه ترابری منطقه و همچنین افزایش ایمنی سفر و کاهش مصرف سوخت می‌گردد.

قابلیت اتصال به شبکه ریلی کشور، کمک به توسعه و پیشرفت مناطق غربی، تکمیل کریدور ریلی شرق به غرب کشور و گسترش مبادلات تجاری با کشورهای همسایه غربی ایران از مهم‌ترین مزایای این پروژه محسوب می‌شود.

طرح و اجرای خط آهن همدان – تهران در جریان سفر مقام معظم رهبری به استان همدان در سال 83 مصوب شده بود و تکمیل زیرسازی و اجرای کامل ریل‌گذاری خط آهن همدان – تهران در دولت یازدهم اجرا شده است.

در حاشیه افتتاح خط آهن تهران – همدان همچنین با حضور رییس جمهور عملیات اجرایی ریل‌گذاری راه‌آهن همدان – سنندج به طول 151 کیلومتر آغاز گردید. برای انجام این پروژه 4 هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

شناسه خبر: 99079

- رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده