در جلسه هیأت وزیران تصویب شد؛

اختصاص بیش از 550 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و جبران خسارات ناشی از سیل در برخی مناطق کشور

هیأت وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، با اختصاص مبلغ 553 میلیارد و 376 میلیون ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل در استان های خراسان جنوبی و بوشهر موافقت کرد.

شناسه خبر: 99078 -

يکشنبه 17 ارديبهشت 1396 - 19:46

در این جلسه همچنین آیین نامه ارزش گذاری دارایی های نامشهود در طرح های سرمایه گذاری با هدف ایجاد تحرک اقتصادی، رفع موانع تولید و سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار و به منظور ایجاد امکان ارزش‌گذاری دانش فنی و خدمات تخصصی توسط دستگاه های اجرایی،  به تصویب رسید.

بر این اساس، دارایی های نامشهودی که تحت حمایت قوانین مربوط به سرمایه گذاری خارجی وارد کشور و یا از کشور خارج می شود، مشمول این آیین نامه هستند.

متقاضی پس از ثبت تقاضا در "سامانه ارزش‌گذاری" متناسب با موضوع و ابعاد طرح سرمایه‌گذاری نسبت به استفاده از خدمات هیأت کارشناسان یا شرکت های ارزش‌گذاری اقدام خواهد کرد.

اصول حاکم و روش های ارزش گذاری دارایی های نامشهود نیز از دیگر موارد اشاره شده در آیین نامه مذکور است.

 

نرخ های کارمزد (حق بیمه) خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران اصلاح شد

هیأت وزیران با هدف افزایش ظرفیت صادراتی کشور از طریق تضمین تأمین مالی داخلی و یا خارجی پروژه‌های داخل و نیز کاهش خطرپذیری بنگاه های تولیدی و تجاری ناشی از نوسانات قیمت‌ها و حفظ توان رقابتی شرکت‌های صادرکننده، با اصلاح نرخ های کارمزد (حق بیمه) خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران موافقت کرد.

به موجب این اصلاحیه، میزان کارمزد اداری تعیین سقف اعتبار خریداران خارجی برای حالت اول (اولین درخواست بیمه نامه) 100 یورو، برای حالت دوم (سابقه دریافت تا دو فقره بیمه نامه) 70 یورو و برای حالت سوم (سابقه دریافت حداقل سه فقره بیمه نامه) مبلغ 50 یورو تعیین شد.

همچنین نرخ حق بیمه بیمه نامه پوشش نوسانات نرخ ارز جهت صادرات برای دوره اعتبار یک ماهه 11 درصد، دو ماهه 17 درصد و برای دوره سه تا شش ماه 25 درصد تعیین گردید.

 

صدور ضمانت‌نامه برای اجرای پروژه شبکه آبیاری و زهکشی قره‌سو - زرین‌گل در استان گلستان

هیأت وزیران به‌منظور تجهیز و تدارک منابع مالی خارجی مورد نیاز «پروژه شبکه آبیاری و زهکشی قره‌سو - زرین گل» در استان گلستان، به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد به نمایندگی از سوی دولت برای لازم‌الاجرا شدن موافقت‌نامه وام این پروژه، منتفع از تسهیلات بانک توسعه اسلامی به مبلغ 92 میلیون و 200 هزار یورو، ضمانت‌نامه مربوط را صادر کند.

 

آیین نامه بازگشت دریانوردان به میهن تصویب شد

هیأت وزیران با توجه به لزوم فراهم کردن مقدمات بازگشت دریانورد به میهن به عنوان یکی از تعهدات مالک کشتی در قرارداد کار دریایی و نیز الزامات ملی ناشی از الحاق به کنوانسیون کار دریایی و لزوم تصویب مقررات ملی، آیین نامه بازگشت دریانوردان به میهن را به تصویب رساند.

 

عوارض کالاهای وارداتی از مناطق آزاد تجاری- صنعتی به سرزمین اصلی تعیین شد

هیأت وزیران به منظور تأمین منابع لازم برای ایجاد زیر ساختهای اساسی مورد نیاز برای فعالیت مناطق آزاد و ضرورت بهره گیری مناطق آزاد از منابع پایدار غیرمرتبط با بودجه کل کشور، مصوب کرد عوارض دریافتی از کالاهای وارداتی به صورت تجاری از مناطق آزاد تجاری- صنعتی به سرزمین اصلی، در مورد هر کالا 2 درصد کمتر از میزان کاهش سود بازرگانی ورود کالا از مناطق مذکور به سرزمین اصلی تعیین گردد.

پیش از این، کاهش سود بازرگانی کالاهای وارداتی یاد شده به سرزمین اصلی، معادل عوارض دریافتی از این کالاها توسط مناطق مزبور و حداکثر معادل 15 درصد ارزش سیف کالاهای مذکور تعیین شده بود.

 

قراردادهای تأمین خودرو سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تعیین تکلیف شدند

با تصویب دولت، قراردادهای تأمین خودرو و تجهیزات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تعیین تکلیف شدند.

شناسه خبر: 99078

- رئیس‌جمهوری

- جلسات

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده