دکتر روحانی در دیدار وزیر خارجه اوکراین:

تهران از گسترش روابط با کیف استقبال می کند/ ایران برای امنیت شرق اروپا اهمیت قائل است

رییس جمهوری، از اوکراین به عنوان یکی از کشورهای دوست جمهوری اسلامی ایران در منطقه نام برد و تاکید کرد که تهران از گسترش روابط با کیف در همه حوزه‌ها استقبال می کند.

شناسه خبر: 93767 -

يکشنبه 9 خرداد 1395 - 12:57

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار "پاولو کلیمکین" وزیر امور خارجه اوکراین گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و اوکراین همواره روابط خوب و رو به رشد بوده و تهران خواهان تقویت این روابط دوستانه است.

دکتر روحانی با اشاره به امکانات و توانمندی‌های گسترده برای همکاری  دو کشور از جمله ظرفیت‌های موجود در حوزه های انرژی و ترانزیت، اظهارداشت: این امکانات و توانمندی‌ها می تواند در مسیر تقویت همکاریهای مشترک و منطقه‌ای بویژه در حوزه اقتصادی بکار گرفته شوند.

رییس جمهوری، تقویت همکاریهای بخش خصوصی دو کشور را ضروری خواند و گفت: همکاری میان بانک‌های دو کشور، راه توسعه همکاریهای مشترک اقتصادی و تجاری را هموارتر می سازد.

وی  افزود: همکاریهای دو کشور می تواند در بخش‌های فرهنگی‌، علمی، فناوری و توریسم نیز گسترش یابد.

دکتر روحانی با بیان اینکه ثبات، امنیت و آرامش در منطقه شرق اروپا برای ایران مهم است، گفتگو، مذاکرات سیاسی و راه حل‌های مسالمت آمیز را تنها راه تامین امنیت پایدار و حل مشکلات منطقه‌ای دانست.

 

وزیر خارجه اوکراین نیز در این دیدار از ایران به عنوان کشوری بزرگ با تاریخ عمیق و فرهنگ غنی نام برد و تاکید کرد که کیف خواهان روابطی خوب، عمیق  و رو به جلو با جمهوری اسلامی ایران است.

"کلیمکین" افزود: در نقشه راهی که برای تعمیق روابط کیف با تهران طراحی شده، خواهان روابطی صمیمی در همه حوزه‌ها از جمله در عرصه اقتصادی، کشاورزی و انرژی با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

وی همچنین با ارائه گزارشی از نشست کمیسیون مشترک دو کشور اظهارداشت: تقویت همکاریهای دو کشور در حوزه‌های توریسم، فرهنگی و علمی نیز ضروری است و موجب شناخت بهتر مردم دو کشور از یکدیگر خواهد شد.

شناسه خبر: 93767

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده