دکتر روحانی در تماس تلفنی نخست وزیر گرجستان:

برجام پیروزی دیپلماسی در عرصه بین المللی بود/ گرجستان می تواند کریدور مبادلات ایران با کشورهای حوزه دریای سیاه باشد/ تاکید بر عملیاتی شدن توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور - نخست وزیر گرجستان: تبریک بمناسبت موفقیت در مذاکرات هسته ای/ در آینده نزدیک به تهران می آیم/ آمادگی گرجستان برای آغاز فصلی تازه در روابط با ایران

رییس جمهوری در تماس تلفنی نخست وزیر گرجستان ضمن استقبال از گسترش و تعمیق همکاری های تهران – تفلیس، تصریح کرد: باید همکاری های اقتصادی و فرهنگی ایران و گرجستان در مسیر منافع دو ملت بیش از پیش مستحکم شود.

دوشنبه 19 بهمن 1394 - 19:24

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر دوشنبه در گفت و گو با "گنورگی کویر یکاشویلی"  با تشکر از تبریک وی به مناسبت موفقیت در مذاکرات هسته ای و اجرای رسمی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام )، گفت: موفقیت مذاکرات هسته ای و نتایج آن، یک پیروزی بین المللی برای دیپلماسی بود.

رییس جمهوری در ادامه به فعال شدن کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور اشاره کرد و اظهار داشت: ظرفیت های فراوانی برای همکاری وجود دارد و اجرایی و عملیاتی شدن توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان، از جمله لغو روادید میان دوکشور، می تواند سطح همکاری های مشترک را گسترش دهد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه گرجستان می تواند کریدور مبادلات ایران با کشورهای حوزه دریای سیاه باشد، گفت : موقعیت جغرافیایی و امکانات گسترده مشترک، زمینه های مناسبی را برای همکاری های چند جانبه فراهم کرده است.

نخست وزیر گرجستان نیز در این تماس تلفنی با تبریک اجرای رسمی برنامه جامع اقدام مشترک و رفع تحریم ها، گفت: اجرا ی برجام نه تنها در راستای منافع ایران بلکه به نفع کل منطقه و جهان، از جمله گرجستان است.

"گنورگی کویر یکاشویلی" با تاکید بر ضرورت اجرایی و عملیاتی شدن توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور،گفت: یکی از این توافقات لغو روادید میان دو کشور بود که این امر می تواند باعث تقویت همکاری های اقتصادی و فرهنگی دو کشور شود.

وی تصریح کرد: اطمینان می دهم که آماده آغاز فصل جدیدی از روابط هستیم. گرجستان آمادگی دارد در همه عرصه ها به ویژه اقتصادی همکاری های خود را با جمهوری اسلامی ایران گسترش دهد و فصل تازه ای را در همکاری های اقتصادی و فرهنگی بگشاید.

نخست وزیر گرجستان با اعلام اینکه "در آینده نزدیک به ایران سفر خواهم کرد"؛ همچنین بار دیگر از دکتر روحانی برای سفر رسمی به تفلیس دعوت کرد.

شناسه خبر: 91867