در نشست مشترک هیأت‌های ایران و تایلند تاکید شد؛

شریعتمداری: تهران از توسعه همه جانبه روابط با بانکوک استقبال می کند / تأکید بر ضرورت فعال شدن کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور/معاون نخست وزیر تایلند: بانکوک به دنبال گسترش روابط همه جانبه و تنگاتنگ با تهران است

معاون اجرایی رییس جمهوری در نشست مشترک هیات های جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی تایلند با تاکید بر اینکه تهران از توسعه همه جانبه روابط با بانکوک استقبال می کند، گفت: رفت و آمدهای هیات های اقتصادی بین ایران و تایلند در دوسال گذشته نشانگر عزم و اراده جدی دولت های دو کشور برای توسعه و تعمیق همکاری ها است.

شناسه خبر: 91730 -

سه شنبه 13 بهمن 1394 - 13:49

دکتر «محمد شریعتمداری» که ریاست هیات ایرانی را در این نشست برعهده داشت، با اشاره به روابط تاریخی دیپلماتیک ٦٠ ساله بین ایران و تایلند، فعال شدن کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور  بویژه در دوران پساتحریم را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: دو کشور می‌توانند از تجارب، سرمایه گذاری و توانمندیهای یکدیگر از جمله در حوزه‌های صنعت غذایی، خودروسازی، گاز، پتروشیمی و گردشگری استفاده کنند.

«سومکید جاتوسی پی تاک» معاون نخست وزیر تایلند نیز در این نشست با تبریک اجرای رسمی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اظهار داشت: بی‌تردید جمهوری اسلامی ایران آینده‌ای روشن و درخشان خواهد داشت.

معاون نخست وزیر تایلند تأکید کرد: دولت تایلند به دنبال گسترش و تعمیق روابط همه جانبه و تنگاتنگ با جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های تجاری، علمی، خدماتی، صنعتی گردشگری است.

وی افزود: حضور شمار زیادی از وزرا و فعالان اقتصادی تایلندی در این هیات، حاکی از عزم جدی دولت تایلند به منظور تحکیم بیش از پیش روابط با ایران است.

شناسه خبر: 91730

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده