رییس جمهور در دیدار نخست وزیر انگلستان:

برجام با اراده مشترک به نتیجه رسید/ لغو کامل تحریم ها و اجرای کامل توافقات ضروری است / کامرون: به تعهدات خود در برجام پایبندیم/ امیدواریم حسن نیت خود را به تهران ثابت کنیم

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه اجرای دقیق تمام مفاد توافق برجام و از جمله لغو کامل تحریمها ضروری است، گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده اجرای تعهدات خود در توافق برجام است و طرف مقابل نیز باید تلاش خود را روی اجرای آن متمرکز کند.

سه شنبه 7 مهر 1394 - 00:22

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار دیوید کامرون نخست وزیرانگلستان در مقر سازمان ملل اظهار داشت: باید همزمان با اجرای توافق از سوی ایران، طرف مقابل نیز اقدامات لازم را برای تدوین آیین نامه های لازم برای همه ابعاد بویژه رفع تحریم های اقتصادی و ملی انجام دهد.

رییس جمهوری به روابط تهران – لندن اشاره کرد و گفت: بازگشایی مجدد سفارتخانه های دو کشور آغاز مناسبی در ایجاد تحرک و گسترش روابط دو کشور خواهد بود.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت درک دلایل واقعی گسترش تروریسم و نا امنی در منطقه و جهان به ارایه راهکارهای لازم در این عرصه پرداخت و گفت: اگر ریشه های تروریسم را محو نکنیم، حتی در صورت موفقیت در مبارزه با آن در یک نقطه، ممکن است بلافاصله از منطقه دیگری سر برآورد.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: چگونه است که تروریست ها درعراق وسوریه می توانند نفت استخراج، بفروشند و پول آنرا هم دریافت و در مسیر تشدید اقدامات تروریستی خود هزینه کنند و با مشکلات تحریم هم که برخی کشورها با آن مواجه هستند مواجه نشوند؟!

دکتر روحانی افزود :این اقدام آشکار گروه های تروریستی درسوریه و عراق این تردید را ایجاد می کند که آیا همه کشورهای مدعی، در مبارزه با تروریسم واقعا جدی هستند؟

دیوید کامرون نخست وزیر انگلستان هم در این دیدار تاکید کرد که لندن به تمامی تعهدات خود در برجام عمل خواهد کرد و اطمینان داریم دیگر طرف ها نیز به تعهداتشان عمل می کنند.

وی در ادامه به روابط تهران- لندن اشاره کرد واظهار داشت :امیدوارم توانسته باشم حسن نیت خود را با کمک به نهایی شدن برجام، سفر وزیرخارجه به تهران، بازگشایی سفارتخانه ها و اعزام هیات های تجاری به تهران ثابت کنم.

نخست وزیر انگلستان در خصوص اقدامات گروه های تروریستی در سوریه گفت: در مرحله نخست آنچه برای ما مهمتر است، انگیزه وحشیانه داعش است.

کامرون افزود: فلسفه داعش توسعه خشونت و افراط است و ما حتی حرکت های اولیه آنرا در خیابان های لندن و پاریس و آمریکا مشاهده کرده ایم.

شناسه خبر: 89718