متن کامل مصاحبة آغاز سفر به کشور عمان

-

شناسه خبر: 82224 -

چهارشنبه 21 اسفند 1392 - 07:58

رییس‌جمهور:
در واقع این سفر به دعوت پادشاه عمان و در پاسخ به سفر ایشان به تهران دارد انجام می‌گیرد. اهداف سفر تقویت روابط دو جانبه است. برای ایران، روابط با کشورهای اسلامی و به خصوص کشورهای همسایه اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و در این میان کشورهای جنوبی خلیج فارس و دریای عمان به دلیل حساسیت این آب‌راه اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کنند. عمان از کشورهایی است که در یک سمت تنگة هرمز قرار گرفته است و سمت دیگر جمهوری اسلامی ایران است. ما همواره با کشور عمان روابط خوبی داشتیم و مخصوصاً در این دولت روابط قدم به قدم به سمت استحکام بیشتری رفته است.
در سفر سلطان عمان به تهران تفاهماتی انجام گرفت و قراردادهایی به امضا رسید که در این سفر به دنبال اجرایی کردن آنها و انجام تفاهمات جدید در زمینه‌های تجاری، اقتصادی به ویژه نفت و گاز و همچنین مسائل پولی – بانکی و مسائل فرهنگی بین دو کشور هستیم.
البته می‌دانید که مسائل منطقه چه در خلیج فارس و چه در خاورمیانه مسائل بسیار حساس هستند و در این سفر طبیعتاً راجع به این مسائلی بحث و بررسی خواهد شد. ما با عمانی‌ها در زمینة مسائل بین‌المللی نیز همواره همکاری‌هایی داشتیم که آنها هم در این سفر مد نظر خواهند بود. متشکرم.

شناسه خبر: 82224

- سفرهای خارجی

- متن کامل مصاحبه ها

- رئیس‌جمهوری

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده