متن کامل مصاحبه آغاز سفر به استان هرمزگان

-

شناسه خبر: 82201 -

سه شنبه 6 اسفند 1392 - 10:26

گزارشگر:
به هرمزگان گرم و شرجی و همسایه با خلیج فارس خوش آمدید. ظاهرا سفرهای دولت پس از سفر به استان خوزستان سرعت گرفته است. آیا سفرهای استانی ادامه خواهد یافت و چرا هرمزگان را به عنوان دومین مقصد کاروان تدبیر و امید انتخاب کردید؟
رئیس‌جمهور:
بسم الله الرحمن الرحیم
دولت سفر به مناطق مختلف کشور و دیدار با مردم را هم جزو وظایفش و هم آن را فرصت مغتنمی برای اعضای دولت می‌داند. برای اینکه از نزدیک با سخنان، اندیشه‌ها، پیشنهادات و مطالبات مردم آشناتر ‌شوند تا بتوانند برنامه واقعی‌تری را برای سراسر کشور تهیه و اجرا نمایند.
استان هرمزگان جزو استان‌های استراتژیک ایران است. چهار استانی که در کنارۀ خلیج فارس و دریای عمان قرار دارند، خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان بسیار حائز اهمیت‌اند برای اینکه دروازه کشور به جهان و آب‌های آزاد هستند. هرمزگان ویژگی‌های خاص خودش را دارد. از نظر حمل و نقل و بنادر مجهز بیشترین حمل کالا (هم صادرات و هم واردات) از طریق این استان و بنادر آن انجام می‌گیرد.
این سفر برای ما فرصت مغتنمی برای دیدار با مردم شریف، خوب، خونگرم و مقاوم هرمزگان است. مردمی که در برابر استعمارگران ایستادند، مقابله و مبارزه کردند و امروز همه به این سرزمین آزاد، مستقل و وجود این کشور افتخار می‌کنند و برای دولت افتخار است که چند روزی مهمان این مردم خوب و عزیز باشد. ضمنا همان‌طور که اشاره کردید سفر دولت به سراسر کشور و استان‌های مختلف ان‌شاء‌الله در فرصت‌های مختلف ادامه پیدا می‌کند.

شناسه خبر: 82201

- سفرهای کاروان تدبیر و امید

- متن کامل مصاحبه ها

- رئیس‌جمهوری

اخبار برگزیده