متن کامل مصاحبه در جریان بازدید از وزارت نفت

-

شناسه خبر: 82061 -

دوشنبه 28 بهمن 1392 - 12:22

بسم الله الرحمن الرحیم
یکی از برنامه‌هایی که از ابتدای دولت مدنظرم بود این بود که هر از گاهی سرزده به یک وزارتخانه بروم و از کارکرد آنها و پیشرفت‌هایی که هست از نزدیک بهتر آشنا بشوم و مشکلات و چالش‌های موجود را از زبان مسئولین محترم بشنوم.
این کار را از وزارت نفت آغاز کردیم، به خاطر اهمیت مسئلۀ نفت در دنیای امروز چون مسئلۀ انرژی بسیار مهم است و ایران از لحاظ منابع گازی و نفتی جایگاه بسیار مهمی در دنیا دارد و این در قدرت ملی ما بسیار تأثیرگذار است. ما در شرایطی هستیم که باید قدرت ملی‌مان روز به روز بالاتر رود تا تعاملمان با دنیا براساس منافع ملی‌مان باشد.از این لحاظ، نفت و گاز بسیار اهمیت دارند؛ به اضافه این که برایم خیلی مهم بود که در حضور همۀ مدیران تأکید کنم که مسئلۀ منابع مشترک ما در نفت و گاز و استفاده از این منابع، جزو اولویت‌های دولت یازدهم است. البته قبلاً در این مورد با وزیر محترم صحبت کردیم.
مسئلة دیگر این بود که بتوانیم برنامه‌های آینده در حوزة نفت و گاز را مرور کنیم و من در این جلسه بر مسائل اصلی تأکید کردم.
مسئلۀ دیگرمسئلۀ محیط زیست است که برای ما بسیار اهمیت دارد و در بخشی از این مشکلات این وزارتخانه باید کمک کند.
و نکتۀ آخر، می‌خواستم از این وزارتخانه تشکر کنم به خاطر اینکه در این سرمای زمستان که یک مقدار بیشتر از حد معمول سال‌های گذشته بود، تلاش و کوشش شبانه‌روزی کردند تا در این شرایط سخت گاز را به مردم برسانند. با آن برف شدیدی که در شمال بارید، اگر نمی‌توانستند گاز را برسانند مردم واقعاً دچار مشکل می‌شدند. در واقع خواستم به همة مسئولین و عزیزانی که زحمت کشیدند خسته نباشید بگویم. خیلی متشکرم.

شناسه خبر: 82061

- مصاحبه ها

- متن کامل مصاحبه ها

- رئیس‌جمهوری

فیلم مرتبطاخبار برگزیده