در دیدار رییس جمهوری ایران با نخست وزیر تاجیکستان مطرح شد؛

اعلام آمادگی ایران برای توسعه همکاریهای علمی و دانشگاهی با تاجیکستان/ تهران – دوشنبه در مسایل جهانی مثل دو یار در کنار هم هستند

رییس جمهوری عصر چهارشنبه در دیدار نخست وزیر تاجیکستان با اعلام آمادگی ایران برای توسعه همکاریهای علمی و دانشگاهی بویژه در رشته های فنی و مهندسی با تاجیکستان گفت که توافقات و دستاوردهای این سفر می تواند شرایط را برای روابط فرهنگی ، اقتصادی و علمی گسترده تر دو کشور فراهم کند.

شناسه خبر: 80731 -

چهارشنبه 19 شهريور 1393 - 20:02

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی اظهارداشت: ایران و تاجیکستان در تمام مسایل منطقه ای و جهانی مثل دو یار در کنار هم بوده و هستند.
رییس جمهوری با اشاره به نقش دولت ها به عنوان مجریان توافق های دوجانبه گفت: شرکتهای ایرانی با توجه به همزبانی و اشتراکات فرهنگی مایل هستند فعالیتهای خود را در تاجیکستان گسترده تر کنند البته باید بتوانند با تسهیلات بیشتری در بخش صنعت و معدن این کشور حضور پیدا کنند.
دکتر روحانی افزود: در دولت تدبیر و امید ، بخش خصوصی ایران فرصت بیشتری برای حضور در بخش اقتصاد خواهد داشت و دولت از همکاری شرکتها با همسایگان بویژه تاجیکستان حمایت می کند.
نخست وزیر تاجیکستان نیز در این دیدار با ابراز اطمینان از اجرای تمامی توافقنامه های میان دو کشور، اظهارداشت: ملت تاجیکستان هرگز خوبی های ایران را فراموش نمی کنند.
قهار رسول زاده افزود: اجرای پروژه های مهم توسط ایران در تاجیکستان حاصل بیش از یکصد سند و تفاهمنامه میان دو کشور است و این پروژه ها نقش مهمی در توسعه تاجیکستان داشته و خواهند داشت.
وی تصریح کرد: روسای جمهوری دو کشور، نقشه راه توسعه روابط دوجانبه را تعیین کرده اند و دولت ها هم باید با دقت آن را پیگیری و اجرا کنند.

شناسه خبر: 80731

- سفرهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

فیلم مرتبطاخبار برگزیده