دیدار با رییس‌ جمهوری، تحقق رویای دختر مشهدی

من از بچه های بهزیستی هستم. از طرقبه تماس می گیرم. می خوام به رییس جمهوری پیغام بدم که جای بابامه. می خوام دعوتش بکنم بیان پیش ما. خیلی دوست دارم ببینمشون.

شناسه خبر: 80528 -

دوشنبه 17 شهريور 1393 - 14:28

صفورا خانم، دختر ١٠ ساله که کلاس سوم ابتدایی است، روز میلاد امام رضا (ع) با تلفن ١١١ مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری تماس گرفت و پیغامی را ثبت کرد: من از بچه های بهزیستی هستم. از طرقبه تماس می گیرم. می خوام به رییس جمهوری پیغام بدم که جای بابامه. می خوام دعوتش بکنم بیان پیش ما. خیلی دوست دارم ببینمشون. با ما حرف بزنن. مشکلاتمون را بگم. می خوام با ایشون مثل یک پدر صحبت کنم.
برنامه های رییس جمهوری خیلی فشرده بود و فقط فرصت پخش چند پیام برای ایشان مقدور بود. ایشان پس از شنیدن پیغام صفورا دستور انجام ملاقات را دادند. فرصت رفتن تا انجا نبود؛ تصمیم گرفتیم صفورا را پیش رییس جمهوری ببریم. با صفورا تماس گرفته شد. باورش نمی شد که اینقدر زود با او تماس گرفته شود. وقتی شنید رییس جمهوری را می بیند، خیلی خوشحال شد. گفت دوست دارم چندتا از دوستها و مربی های خودم را هم بیارم.
بچه ها آمدند و در حاشیه کنفرانس مطبوعاتی رییس جمهوری با خبرنگاران در مشهد، این دیدار انجام شد.
صفورا به همراه چهار دختر هم سن و سال خود که به آنان خواهر می گفت، به دیدار رییس جمهوری آمدند. برای رییس جمهوری یک سرود دسته جمعی خواندند. تو مثل سپیدی، بوی احساس می دهد دستت، پدر قربان دستت ، اگر دنیای من باشی، من عاشق تو آم بابایی، تو پدر یک تکیه گاهی، تو نور امیدی، آه که چه رنج هایی کشیده ای.
رییس جمهوری در حالیکه تحت تأثیر محبت این دختران معصوم قرار گرفته بود، چند دقیقه ای با آنها به گفت وگو پرداخت و با اهدای هدیه، از آنان قدردانی و برایشان آرزوی موفقیت کرد. رییس جمهوری به آنان گفت: شما با استعدادید و آینده از آن شماست.
اهدای گل و عکس یادگاری، پایان این دیدار کوتاه بود. دختران شادمان و آرزویی که تحقق یافت: «آرزوی دیدار با رییس جمهوری".

شناسه خبر: 80528

- سفرهای کاروان تدبیر و امید

- رئیس‌جمهوری