رییس جمهوری دراجلاس روز جهانی مسجد:

از هیچ تلاشی برای آزادی مسجدالاقصی دریغ نمی کنیم

رییس جمهوری روز دوشنبه در اجلاس روز جهانی مسجد با برشمردن جایگاه ویژه روحانیت و مساجد بویژه در دوره کنونی تصریح کرد که روحانیت در این شرایط سخت باید بار مسوولیت را بردوش بگیرد چرا که اقتصاد بدون فرهنگ سامان نمی یابد و فرهنگ بدون رونق مساجد، رونق نمی گیرد.

شناسه خبر: 80288 -

دوشنبه 10 شهريور 1393 - 10:59

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با تاکید بر اینکه بار اصلی فرهنگ بر دوش روحانیت ، فرهیختگان و اصحاب فرهنگ است ، اظهارداشت: افتخار این دولت ، خدمت به مردم است و ما در عرصه اقتصادی در حال عبور از رکود هستیم و این بزرگترین موفقیت برای این دولت است.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه ایران و اسلام دنبال افراط و خشونت نیستند و مسیر ما مسیر اعتدال است ، به تلاش های دولتمردان برای تحقق حماسه اقتصادی پرداخت و اظهارداشت: ما تا تحقق حماسه اقتصادی مورد نظر مقام معظم رهبری هنوز فاصله داریم اما قدمهای اولیه و اساسی را برای تحقق این حماسه برداشته ایم.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت جهان اسلام اشاره کرد و گفت: اسلام امروزدر بسیاری از مکان ها از هر روز دیگر غریب تر است چرا که به نام اسلام و جهاد ، مسجد را تخریب می کنند ، کودکان را می کشند و زنان را به اسارت می گیرند و این جاهلان و وابستگان آنان ، اسلام هراسی را تقویت می کنند.
دکتر روحانی ، قدس و مسجد الاقصی را محبوب همه مسلمانان دانست و تصریح کرد: مسجدالاقصی، مسجد انبیاء و اولیا است . جهان اسلام و مسلمانان ودر راس آن روحانیت، نخواهند گذاشت قبله اول مسلمانان در اشغال غاصبان و متجاوزان باقی بماند.
رییس جمهوری در اجلاس روز جهانی مسجد تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران مثل گذشته از هیچ تلاشی برای نجات مسجد الاقصی، آزادی قبله اول مسلمانان و کمک به مردم مظلوم فلسطین دریغ نخواهد کرد و مطمئن هستیم که پیروزی نهایی از آن مسلمانان خواهد بود.
اجلاس روز جهانی مسجد، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس‌جمهوری در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار و طی این مراسم از شماری از ائمه جماعات نمونه استان تهران تقدیر ‌شد.
خبر تکمیل می شود.

شناسه خبر: 80288

- دیدارهای داخلی

- رئیس‌جمهوری