دکتر جهانگیری در دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قطر:

ایران از سرمایه گذاری شرکتهای قطر استقبال می کند

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ایران کشوری امن، بزرگ و محل مناسبی برای سرمایه گذاری است گفت: جمهوری اسلامی ایران از سرمایه گذاری شرکتها و بخش خصوصی قطر استقبال می کند.

شناسه خبر: 80241 -

شنبه 8 شهريور 1393 - 19:55

دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (شنبه) در دیدار "حصاء الجابر" وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قطر، با اشاره به مشترکات دو کشور تصریح کرد: ایران و قطر تاثیرگذاری فراوانی در جهان اسلام دارند و می توانند در پیشبرد اهداف مشترک، همکاری سازنده ای داشته باشند.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مشکلات پیش روی جهان اسلام و گروه هایی که به نام اسلام دست به خشونت زده و چهره نادرستی از اسلام به نمایش می گذارند تاکید کرد: کشورهای اسلامی می توانند با گسترش همکاریهای فیمابین، این مشکلات را از پیش روی مسلمانان جهان بردارند.
معاون اول رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه ایران و قطر در یکسال گذشته روابط رو به رشدی داشته اند خاطرنشان کرد: تهران هیچ محدودیتی برای توسعه مناسبات و گسترش همکاری ها با دوحه ندارد.
دکتر جهانگیری فناوری اطلاعات را یکی از زمینه های مهم همکاری میان دو کشور خواند و افزود: دولت ایران از توافقات صورت گرفته میان وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات دو کشور به طور کامل حمایت می کند.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به پیشرفتها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در بخشهای مختلف تصریح کرد: ایران برای تداوم این پیشرفتها آماده تبادل دانش و تجربیات با دوستان قطری خود می باشد.
دکتر جهانگیری میزبانی جام جهانی را فرصتی مناسبی برای معرفی پیشرفتهای قطر به جهانیان دانست و افزود: ایران آمادگی دارد در تمامی بخشها از جمله توسعه زیرساختها و صدور خدمات فنی مهندسی به قطر کمک کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قطر نیز در این ملاقات روابط دو کشور را مستحکم خواند و با اشاره به پیوندهای دینی میان دو کشور گفت: ایران و قطر از زمینه های فراوانی برای توسعه همکاریهای مشترک برخوردار هستند.
"حصاء الجابر" با اشاره به پیشرفتها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف افزود: افتخار می کنم که یک کشور مسلمان به این حد از رشد و توسعه دست یافته و لازم است پیشرفتهای ایران از انعکاس بیشتری در رسانه های جهان برخوردار باشد.
وی اسلام را دینی با گذشت و رحمانی توصیف کرد و افزود: اسلام دینی صلح آمیز است و باید به درستی به جهانیان معرفی شود.

شناسه خبر: 80241

- دیدارهای خارجی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده