هیأت دولت تصویب کرد؛

ایجاد مناطق آزاد تجاری، صنعتی و دارویی در جاسک، بوشهر و استان البرز

هیأت دولت صبح چهارشنبه به ریاست دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری برگزار شد و اعضای دولت در خصوص مهم‌ترین مباحث و مسایل روز کشور با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند.

شناسه خبر: 80163 -

چهارشنبه 5 شهريور 1393 - 10:36

وزارت راه و شهرسازی در این جلسه گزارشی از آثار خرابی‌های ناشی از زلزله در شهرستان مورموری استان ایلام به هیأت وزیران ارایه داد. هیأت وزیران ضمن ابراز همدردی با زلزله‌زدگان و دستور رسیدگی سریع به وضع آنان، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور را موظف نمود در اسرع وقت با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی برنامه بازسازی منطقه را برای تصویب هیأت وزیران گزارش نمایند.
در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، ‌به تصویب هیأت وزیران رسید.
با تصویب دولت، به منظور پیشگیری و مقابله با حوادث غیرمترقبه، مبلغ 800 میلیارد ریال اعتبار به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای، برای تکمیل و اتمام عملیات بازسازی، بهسازی و ایمن‌سازی هفت اردوگاه زندانیان، موضوع ماده (42)‌ قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و الحاق موادی به آن – مصوب 1376 – در اختیار سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور قرار گرفت.
همچنین مبلغ 129 میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار تسهیلات بانکی ارزان قیمت توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به آسیب‌دیدگان ناشی از طوفان، سیل، خشکسالی و سرمازدگی در استان تهران پرداخت می‌شود.
اختصاص مبلغ 30 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه‌های آب و خاک و مقابله با خشکسالی در بخش احمدی حاجی‌آباد استان هرمزگان از دیگر مصوبات جلسه روز چهارشنبه هیأت وزیران بود.
تعدیل نرخ جریمه نقدی تخلف بانک‌ها نیز از دیگر مواردی بود که در این جلسه هیأت دولت به تصویب رسید.
در ادامه، هیأت وزیران لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری – صنعتی جاسک و بوشهر در استان‌های هرمزگان و بوشهر و منطقه ویژه اقتصادی دارویی در استان البرز را به تصویب رساند.
همچنین با تصویب دولت، به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده می‌شود با هماهنگی معاونت حقوقی رییس‌ جمهور (امور توافق‌های بین‌المللی) و وزارت امور خارجه نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقت‌نامه حمل و نقل هوایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت‌های جمهوری پرتغال و غنا ظرف مدت سه سال از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه، اقدام و مراحل قانونی را تا تصویب نهایی پیگیری کند.
هیأت وزیران همچنین لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل ریشه‌کنی تجارت غیرقانونی محصولات دخانی را از تصویب گذراند.
اختصاص مبلغ 80 میلیارد ریال اعتبار به منظور انجام پروژه‌های آبرسانی (شهری و روستایی) در استان خراسان جنوبی از دیگر مصوبات این جلسه هیأت وزیران بود.

شناسه خبر: 80163

- جلسات

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده