رییس جمهوری در جمع مدیران صنایع هوایی کشور:

دنبال رقابت تسلیحاتی نیستیم/دکترین دفاعی ما بازدارندگی است

رییس جمهوری روز یکشنبه در جمع مدیران صنایع هوایی کشور، تقویت و توسعه صنایع دفاعی کشور را به عنوان بخشی از دکترین بازدارندگی، ضروری دانست و تصریح کرد: ایران اسلامی اهل تجاوز نیست و قدرت دفاعی ما هرگز برای تجاوز به هیچ کشوری حتی یک کشور ضعیف، نخواهد بود.

شناسه خبر: 80090 -

يکشنبه 2 شهريور 1393 - 11:36

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در عین حال تاکید کرد: ایران در برابر تهدید و طراحی دشمن آرام نمی نشیند و دست روی دست نمی گذارد.
رییس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه ایران هیچ سلاحی برای تجاوز نمی سازد، گفت: "توسعه و تقویت صنایع دفاعی برای این است که جنگ نشود، قدرت و توانمند شدن یک کشور برای این است که دشمن هوس تجاوز نکند و دکترین نظامی ما این است که دنبال بازدارندگی هستیم".
رییس جمهوری اظهارداشت: ایران اسلامی دنبال رقابت نظامی و تسلیحاتی نیست و ما برای دفاع از خود هر چه لازم بدانیم، انجام می دهیم و از کسی اجازه نمی گیریم .
دکتر روحانی افزود: ما برای دفاع و حراست از کشور، خودمان تصمیم می گیریم و اجرا و عمل می کنیم .
رییس جمهوری خطاب به کشورهای همسایه، دوستان و جهان اسلام نیز گفت : توانمندی ایران در صنایع دفاعی نه تنها برای ایران بلکه برای منطقه نیز حائز اهمیت است و قدرت دفاعی ما علیه همسایگان، دوستان و کشورهای اسلامی نخواهد بود.
دکتر روحانی به ضرورت نابودی تسلیحات اتمی در جهان اشاره و تصریح کرد: جهان باید عاری از سلاح کشتار جمعی شود و نمی شود بخشی از پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی (ان پی تی ) را اجرا و بخشی دیگری از آن را اجرا نکرد. باید همانطور که در "ان پی تی" تاکید شده، نه تنها خاورمیانه بلکه جهان عاری از تسلیحات اتمی شود.
رییس جمهوری اظهارداشت: ایران اسلامی به دلیل موازین شرعی، اخلاقی و اصول انسانی و فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی، هرگز به دنبال سلاح کشتار جمعی نبوده، نیست و نخواهد بود.
خبر تکمیل می شود.

شناسه خبر: 80090

- دیدارهای داخلی

- رئیس‌جمهوری