معاون اول رییس جمهور:

دولت برای اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها اهتمام جدی دارد

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اهتمام جدی دولت برای اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها گفت:‌ مصمم هستیم هرچه زودتر سازوکارها و دستورالعمل‌های لازم را نهایی کرده و با اختصاص دقیق منابع، در مرحله دوم طرح هدفمندی برخی از فرایندهای نادرست گذشته را اصلاح کنیم.

شناسه خبر: 76119 -

چهارشنبه 28 اسفند 1392 - 09:39

دکتر اسحاق جهانگیری شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها با بیان اینکه دولت در تلاش است مطابق با مصوبه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال 93، طرح هدفمندی را به بهترین شکل ممکن به اجرا درآورد، از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور خواست ضمن هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی کشور، همه مسائل، جزئیات و ملزومات آیین‌نامه اجرایی طرح را در اسرع وقت نهایی کند تا برای تصمیم‌گیری نهایی در جلسه هیأت وزیران مطرح شود.
معاون اول رییس جمهور همچنین امنیت غذایی، بهبود خدمات سلامت و درمان برای مردم و کمک به حل بحران‌های محیط زیستی را از مهمترین اهداف و دستاوردهای اجرای این مرحله از هدفمندی یارانه‌ها برشمرد و اظهار امیدواری کرد با اجرای مناسب این مرحله، شاهد رضایت و بهبود وضعیت مردم در بخش‌های مختلف باشیم.
شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری کارگروه‌ها و جلسات کارشناسی متعدد، گزارشی از اقدامات و برنامه‌های تهیه شده برای اصلاح و بهینه‌سازی حوزه‌های حمل و نقل، بهداشت و درمان، بیمه، بنگاه‌های تولیدی، تأمین کالاهای اساسی و تنظیم بازار ارایه کرد و از تدوین یک بسته جامع برای مجموعه اقداماتی که باید برای اجرای طرح هدفمندی انجام شود، خبر داد.
معاون اجرایی رییس جمهور همچنین در خصوص سایت رفاهی (سایت مربوط به ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه) توضیحاتی ارائه کرد و گفت: تدابیر لازم برای تکمیل زیرساخت‌ها و کارآمدی مسائل فنی این سایت پیش‌بینی شده و سایت از آمادگی و امکانات خوبی برای اجرا برخوردار است.
در این جلسه پیش‌نویس آیین‌نامه بند "و" تبصره 21 ماده واحده قانون بودجه سال 93 کل کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از تبادل نظر و گفتگوهای کارشناسی، مقرر شد معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور در اسرع وقت این آیین‌نامه و دستورالعمل اجرایی آن را نهایی کرده و در جلسه هیأت دولت ارایه دهد.
فرم ثبت نامه متقاضیان دریافت یارانه و جزئیات برنامه ستاد تنظیم بازار از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد و پس از بررسی در خصوص آنها تصمیم‌گیری شد.

شناسه خبر: 76119

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده