معاون اول رییس جمهوری در جلسه هیأت دولت:

دولت عزم جدی و راسخی برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دارد

جلسه هیأت دولت صبح امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهوری برگزار شد و اعضای دولت به بحث و بررسی در خصوص مهمترین مسائل و مباحث روز کشور پرداختند.

شناسه خبر: 75891 -

چهارشنبه 21 اسفند 1392 - 14:19

دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در نشست با فعالان اقتصادی درباره سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: دولت عزم جدی و راسخی برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر مولفه‌های اعلام شده از سوی مقام معظم رهبری دارد و با تمام توان در این عرصه وارد شده و دستگاه‌های مسئول را به تدوین برنامه‌های زمان‌بندی شده مأمور کرده است.
معاون اول رییس جمهوری کلیه دستگاه‌های اجرایی را به پیگیری مجدانه این تکالیف توصیه کرد و با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که با توکل به خدا و شتاب مناسب، مردم ثمرات شیرین اقتصادی مقاومتی را در همین دولت خواهند چشید، تصریح کرد: اعتماد مقام معظم رهبری به دولت برای تحقق سیاست‌ها، مسئولیت همه ما را سنگین‌تر می‌کند و دولت مصمم است که ضمن تحقق کلیه تکالیف تعیین شده در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، کاستی‌های ناشی از اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی را نیز برطرف نماید و تحول مورد انتظار مقام معظم رهبری را برآورده سازد.
دکتر جهانگیری با اشاره به اینکه موفقیت دولت در مدت کوتاه مسئولیت که مبتنی بر نگرش علمی و بهره‌گیری از دیدگاه‌های کارشناسی به دست آمده است، موجب شکل‌گیری آرامش در جامعه و امید در فعالان اقتصادی شده، کاهش رشد تورم نقطه به نقطه ماهانه و سالانه را نشانه‌ای از اهتمام سنجیده دولت به حوزه اقتصاد دانست و اظهار امیدواری کرد که در سال آینده نیز با پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و خروج از رکود، کاهش آسیب‌پذیری‌های اقتصادی کشور را شاهد باشیم.
در ادامه این جلسه با تصویب هیأت وزیران، مبلغ هجده هزار میلیارد (18/000/000/000/000) ریال به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بابت کاهش سهم مستقیم مردم در هزینه‌های درمانی و تحقق شاخص عدالت در سلامت و ایجاد دسترسی عادلانه مردم به خدمات بهداشتی و درمانی اختصاص یافت.
همچنین هیأت وزیران با اختصاص مبلغ نود میلیارد (90/000/000/000) ریال برای تأمین آب کشاورزی و آشامیدنی شهر و روستا در هر یک از شهرستان‌های پارسیان، بندر لنگه، قشم، سیریک، حاجی‌آباد و بشاگرد موافقت کرد.
با تصمیم هیأت وزیران مبلغ دویست و هفتاد و هشت میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون(278/750/000/000) ریال تسهیلات بانکی و مبلغ چهارصد و شصت میلیارد (460/000/000/000) ریال اعتبار هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بابت جبران خسارت ناشی از سیل، زلزله و آتش‌سوزی در استان چهار محال و بختیاری اختصاص یافت.
تصویب دو آیین‌نامه از آیین‌نامه‌های اجرایی قانون بودجه سال 1393 کل کشور نیز از دیگر مواردی بود که در جلسه امروز هیأت دولت مطرح شد.

شناسه خبر: 75891

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده