تأکید دکتر جهانگیری بر تبدیل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به پایگاه صادراتی

معاون اول رییس جمهور گفت: شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کار خود قرار دهد و برای تبدیل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به پایگاه انتقال فناوری‌های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید وصادرات کالا و خدمات از کشور تلاش کند.

شناسه خبر: 75879 -

چهارشنبه 21 اسفند 1392 - 12:16

دکتر اسحاق جهانگیری شامگاه سه‌شنبه در جلسه شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی با تأکید بر اهمیت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پیشبرد اهداف اقتصادی به خصوص در زمینه جذب سرمایه‌گذاری خارجی و افزایش صادرات غیرنفتی، بر لزوم تلاش بیشتر مدیران و مسئولین این مناطق در جهت تحقق اهداف اقتصادی کشور تأکید کرد.
در این جلسه که وزرای دادگستری، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشتند بودجه سازمان‌های مناطق آزاد تجاری- صنعتی و پیش‌بینی منابع و مصارف آنها در سال 93 در غالب اعتبارات عمرانی، اعتبارات جاری، اعتبارات نگهداری و سایر درآمدها به ارزش حدود 1200 میلیارد تومان برای کیش، قشم، چابهار، ارس، اروند و ماکو به تصویب رسید.
در این نشست همچنین صورت‌های مالی مناطق کیش، قشم و ماکو مربوط به سال مالی منتهی به 30 اسفندماه 91 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
میزان اعمال تخفیف در نرخ هزینه انبارداری برای ماشین‌آلات و تجهیزات سنگین در سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، آیین‌نامه نحوه استفاده از زمین و منابع ملی در مناطق آزاد تجاری- صنعتی، شیوه نامه اخذ عوارض خدمات شهرداری در مناطق آزاد تجاری- صنعتی، دستورالعمل چگونگی ایجاد مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی و اصلاح محدوده سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد.

شناسه خبر: 75879

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده