رییس‌ جمهوری در جمع خبرنگاران:

گسترش روابط با کشورهای اسلامی بویژه همسایگان برای ایران اهمیت دارد

رییس‌ جمهوری صبح امروز (چهارشنبه) در آستانه سفر دو روزه خود به کشور عمان، پیش از ترک تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران تقویت روابط دوجانبه و بررسی مهمترین مسایل و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی را از اهداف سفر دو روزه خود به کشور عمان عنوان کرد.

شناسه خبر: 75852 -

چهارشنبه 21 اسفند 1392 - 07:58

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه این سفر به دعوت پادشاه عمان و در پاسخ به سفر وی که در شهریور ماه سال جاری صورت گرفت، انجام می‌شود، گفت: برای جمهوری اسلامی ایران تقویت روابط همه جانبه با کشورهای اسلامی بویژه همسایگان مهم بوده و در این بین کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.
دکتر روحانی روابط ایران و عمان را در سال‌های گذشته مثبت ارزیابی و خاطر نشان کرد: در دولت تدبیر و امید مناسبات دو کشور قدم به قدم به سمت استحکام بیشتر به پیش رفته و در این سفر نیز گسترش و تقویت روابط دو کشور را دنبال خواهیم کرد.
رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه در سفر سلطان قابوس به تهران قراردادهای مهمی در زمینه‌های مختلف به امضای مقامات دو کشور رسید، گفت: در این سفر این توافقات پیگیری و تصمیمات جدیدی در خصوص همکاری‌های مشترک در زمینه‌های گوناگون تجاری و اقتصادی بویژه در حوزه نفت و گاز، موضوعات فرهنگی و همکاری‌های پولی و بانکی بین دو کشور اتخاذ خواهد شد.
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: امروز منطقه خلیج فارس و خاورمیانه منطقه‌ای حساس است و ما در جریان این سفر گسترش همکاری‌ها در زمینه مسایل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی را مد نظر قرار خواهیم داد.

شناسه خبر: 75852

- سفرهای خارجی

- مصاحبه ها

- رئیس‌جمهوری

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده