رییس جمهوری:

بدون حضور و اراده ایران، صلح و ثبات در منطقه استقرار پیدا نخواهد کرد

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود در همایش ملی روز بزرگداشت شهدا با بیان اینکه اگر می‌خواهیم رضای حق را داشته باشیم امروز نیاز به ایثار و فداکاری داریم تأکید کرد: باید از خود و منافع خود برای آرمان‌های بزرگمان بگذریم. باید در برابر بداخلاقی‌ها ایثار و گذشت داشته باشیم.

شناسه خبر: 75810 -

دوشنبه 19 اسفند 1392 - 10:47

دکتر روحانی بیان اینکه ما بدخواه و توطئه‌گر در دنیا هنوز هم زیاد داریم گفت: ما اگر امروز قدرت ایثار و ایستادگی و مقاومت خود را نشان دهیم نمی‌گذاریم توطئه‌گر توطئه‌اش را بر ما اعمال کند. اگر بدخواهان ببینند ما منسجم و یکپارچه‌ایم بدانید سلاح در جنگ پیروز نمی‌شود .
رییس جمهوری افزود: این اراده است که بر اراده دیگری غلبه می‌کند، جنگ تقابل سلاح‌ها نیست تقابل اراده‌هاست. امروز دشمن، بدخواهان و بیگانگان باید اراده و ایثار و فداکاری ما را ببینند.
دکتر روحانی با اشاره به نگاهی که دشمنان در ابتدای انقلاب به کشورمان داشتند گفت: اگر روزی دشمن فکر می‌کرد ایران کشوری است که ضعیف شده است و اگر این خیال خام را داشت و فکر می‌کرد می‌تواند انقلاب و نظام ما را از بین ببرد، امروز برای همه روشن شده است، قوی‌ترین، بزرگترین و مقتدرترین کشور در این منطقه جمهوری اسلامی ایران است.
رییس جمهور خطاب به خانواده شهدای حاضر در جلسه با تأکید بر اقتدار ایران در منطقه افزود: امروز بیگانگان می‌دانند در این منطقه بدون حضور و اراده ایران، صلح و ثبات استقرار پیدا نخواهد کرد و این افتخار برای شهیدان شماست. اگر از آنجا به اینجا رسیده‌ایم بخاطر شما ایثارگران، فرزندان شماست. این که از آن سرزمینی که روزی دشمن فکر می‌کرد در حضیض هستیم و امروز در قله قرار گرفته‌ایم، بخاطر شهدای شماست و به خاطر همه آنهایی که برای کشور و برای اعتلای کشور فداکاری کردند.
دکتر روحانی در پایان سخنان خود به مشکلات و شرایط سخت امروز دولت پرداخت و گفت: دولت وظیفه خود می‌داند که نسبت به خانواده‌های ایثارگران هر آنچه توان دارد انجام وظیفه کند. می‌دانید شرایط دولت شرایط سهلی نیست، مشکلات فراوانی در کنار ما است اما در عین حال ما در این 6 ماه در حد توانمان قدم‌هایی برداشتیم و ان‌شاء‌الله به حول و قوه الهی قدم‌های بیشتری نیز برخواهیم داشت. هر کاری که کردیم ادای وظیفه است و ان‌شاء‌الله خدا به ما توفیق می‌دهد تا باز هم ادای وظیفه کنیم.

شناسه خبر: 75810

- دیدارهای داخلی

- رئیس‌جمهوری

فیلم مرتبطاخبار برگزیده