رییس جمهوری:

رسانه‌ها باید در حل مشکلات اساسی کشور به صحنه بیایند

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی گفت: رسانه‌های ما در حل مشکلات اساسی جامعه باید برای کمک دولت به صحنه بیایند.

شناسه خبر: 75734 -

شنبه 17 اسفند 1392 - 13:04

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها تصریح کرد: در این راستا رسانه‌ها باید زمینه و شرایط کشور را برای مردم توضیح و تشریح کنند.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه امروز کشور با چه مشکلاتی مواجه است، گفت: امروز بخش‌های مختلف تولید و بخش سلامت با مشکلاتی مواجه است؛ در زمینه هدفمندی یارانه‌ها اگر بخواهیم قدم بلندی برداریم تا مشکلات حل شود، دو چراغ قرمز پیش روی ما قرار دارد. اول تورم و گرانی و دیگری بیکاری و معضل اشتغال و رکود. بنابراین ناچار هستیم قدم‌ها را آرام برداریم و هنگامی که قدم‌ها را آرام برمی‌داریم حل مشکلات به سرعت امکان‌پذیر نخواهد بود.
دکتر روحانی با بیان اینکه در قدم دوم هدفمندی یارانه‌ها قصد داریم تا به تولید کمک کنیم، افزود: می‌خواهیم اقشار نیازمند از کمک نقدی و غیر نقدی نه تنها محروم نشوند، بلکه بتوانیم به آنها کمک بیشتری کنیم و راه این کار آنست که آنهایی که نیاز آنچنانی به یارانه ندارند دست رد به سینه یارانه نقدی زنند و فرم‌هایی که در فروردین در میان مردم پخش خواهد شد را پر نکنند تا بتوانیم با دست بازتری به مشکلات جامعه رسیدگی کنیم.
رییس جمهوری خطاب به اصحاب رسانه گفت: برای این کارشما اصحاب رسانه باید قدم به میدان بگذارید و همه توان خود را بکار بگیرید؛ تنها بحث یارانه و محیط زیست نیست بلکه همه مسایل اصلی جامعه نیاز به حضور، فعالیت و اقدامات اساسی شما دارد.
دکتر روحانی فساد را یک معضل بزرگ در جامعه دانست و گفت: چه کسی می‌تواند با فسادی که گوشه‌هایی از آن برای مردم بیان شده و گوشه‌های دیگر آن در آینده برای مردم بیان خواهد شد مقابله کند؟ آیا تنها قوه مجریه و ‌قضائیه قادر است؟ بزرگترین قدرتی که باید به صحنه بیاید و با فساد بجنگد رسانه‌ها هستند.
رییس جمهوری افزود: نام افراد مفسد و ویژه‌خوار نباید در جیب رییس دستگاه اجرایی کشور باشد، بلکه نام افراد مفسد و ویژه خوار باید بر سر زبان و بیان خبرنگاران قرار بگیرد و مطبوعات و رسانه‌ها در این راستا باید به صحنه بیایند.
دکتر روحانی گفت: تأکید می‌کنم که دولت و رییس‌ جمهور بر قولی که به اصحاب رسانه از روز اول داده پایبند است که محیطی امن‌تر برای اصحاب رسانه بوجود بیاورد. هر مقدار فشار بر دولت در این زمینه بیشتر وارد شود دولت در اجرای آن چه به مردم وعده داده است مصمم‌تر خواهد بود.
رییس جمهوری افزود: نباید بگذاریم برخی از تنگ‌نظری‌ها، سلیقه‌ورزی‌ها و برخی از ابهامات قانونی باعث شود که سلیقه‌های سیاسی در مسایل مهم فرهنگی و ارتباطی بتوانند حاکم شوند.
دکتر روحانی اضافه کرد: ما باید واقعیت‌ها را برای آگاهی بیشتر مردم تبیین کنیم. برای گردش آزاد اطلاعات دست به دست هم دهیم و بدانیم که اگر اطلاعات شفاف در اختیار مردم قرار بگیرد می‌توانیم به اهداف بلند و از جمله هدف آزادی و تعالی جامعه دست یابیم.

شناسه خبر: 75734

- دیدارهای داخلی

- سخنراني ها

- رئیس‌جمهوری

فیلم مرتبطاخبار برگزیده