دکتر جهانگیری در جلسه شورای عالی انرژی:

سند راهبرد ملی انرژی با نگاه بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تدوین شود

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه موضوعات مهم و پراهمیتی در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب در خصوص انرژی و بخصوص نفت گنجانده شده، بر لزوم تدوین سند راهبرد ملی انرژی کشور با نگاه جامع بر این سیاست‌ها تأکید کرد.

شناسه خبر: 75693 -

سه شنبه 13 اسفند 1392 - 15:16

دکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز (سه‌شنبه) در جلسه شورایعالی انرژی، با اشاره به چالش‌های جدی موجود در بخش انرژی، از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور خواست این چالش‌ها را احصاء و راهبردهای کلان را متناسب با آن تدوین نمایند.
در این جلسه که وزرای نفت، نیرو، اموراقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران و معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست نیز حضور داشتند ضمن مرور آیین نامه اجرایی تشکیل شورایعالی انرژی، در خصوص نحوه تشکیل و اداره جلسات شورا بحث و تصمیم‌گیری شد.
در این نشست همچنین گزارشی از وضعیت موجود کشور در بخش انرژی ارائه و چالش‌ها و تنگناهای موجود در این بخش مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در پایان این جلسه مقرر شد معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ضمن بازبینی پیش‌نویس سند راهبرد ملی انرژی کشور، نظرات و دیدگاه‌های پیشنهادی دستگاه‌های مرتبط را بررسی و پس از اعمال تغییرات لازم، پیش‌نویس نهایی را در جلسه آتی شورا ارائه کند.

شناسه خبر: 75693

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده