رییس جمهور در اجتماع مردم جاسک:

جاسک، بندرگاه مناسبی برای صادرات بخشی از نفت ایران خواهد شد

رییس‌جمهوری صبح امروز (چهارشنبه) در اجتماع پرشور مردم جاسک با اشاره به اهتمام دولت برای توسعه این منطقه گفت: جاسک که امروز به عنوان یک بندر کوچک در کنار ساحل دریای عمان جلوه‌گری می‌کند در آینده نزدیک به مرکز مهم صنعتی و اقتصادی در این منطقه تبدیل خواهد شد.

شناسه خبر: 75528 -

چهارشنبه 7 اسفند 1392 - 10:55

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه استان هرمزگان دارای استعداد فراوانی برای رشد و توسعه است، گفت: در سرتاسر سواحل این استان از غرب تا شرق استعداد فراوانی برای توسعه بخش‌های صنعت، کشاورزی، حمل و نقل و توسعه بخش دریایی موجود است.
رییس‌جمهوری تصریح کرد: منطقه جاسک در سالهای اخیر به واسطه حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شاهد تحول خوبی بوده است و این تحولات مثبت در آینده نیز ادامه خواهد داشت.
دکتر روحانی ادامه داد: جاسک به عنوان یک منطقه دریایی مهم برای آبهای ساحلی جنوب ایران و محلی برای امنیت دریایی در سرتاسر این منطقه و ظهور و بروز دلاوری‌های دریادلان در این منطقه حساس خلیج فارس دریای عمان و حتی اقیانوس هند است.
رییس جمهوری در خصوص برنامه‌های دولت برای پیشرفت این منطقه گفت: اولین برنامه دولت در خصوص حمل و نقل جاده‌ای بین بندرعباس و جاسک است که بخشی از آن به صورت بزرگراه و بخشی دیگر تا پایان سال به صورت بهسازی جاده از میناب به جاسک متصل خواهد شد.
رییس‌جمهوری افزود: در عین حال برنامه‌ای برای احداث بزرگراه نیز در این مسیر در دست مطالعه است که امیدوارم تا پایان دولت به انجام برسد.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه تلاش داریم تا صنایع جدیدی را برای توسعه این منطقه از جمله فولاد و آلومینیوم ایجاد کنیم گفت: دولت تلاش دارد تا بندرگاه مناسبی برای جاسک ایجاد کند تا بتواند در سالهای آینده حتی بخشی از نفت ایران را به دنیا صادر کند که امیدوارم این کار در همین دوره دولت انجام شود.
ادامه دارد...

شناسه خبر: 75528

- سفرهای کاروان تدبیر و امید

- سخنراني ها

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده