رییس جمهوری در جمع مردم بندرعباس:

پرداخت یارانه نقدی اقشار نیازمند ادامه خواهد داشت

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود در جمع مردم بندرعباس گفت: در هر استانی برای اشتغال و حرکت اقتصادی، مردم آن استان حق تقدم دارند.

شناسه خبر: 75465 -

سه شنبه 6 اسفند 1392 - 12:53

حجت الاسلام و المسملین دکتر حسن روحانی افزود: اگر مسئولین معتقد هستند در بعضی از تخصص‌ها باید از استان‌های دیگر افرادی مشغول کار شوند، اشکالی ندارد اما همزمان باید وسیله تخصص و اشتغال مردم بومی آن استان را نیز آماده و مهیا کنیم.
رییس جمهوری تأکید کرد: باید در هر استانی از جمله استان هرمزگان بدانیم برای کار و اشتغال و فعالیت اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و بهداشتی مردم خود آن استان دارای حق تقدم هستند.
دکتر روحانی در خصوص مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: اولاً به مردم ایران با صراحت عرض می‌کنم همه آنهایی که به یارانه نقدی در زندگی‌شان نیازمند هستند یارانه آنها ادامه خواهد یافت.
رییس جمهوری با بیان اینکه طبق قانونی که اخیراً مجلس شورای اسلامی تصویب کرده، همه آنهایی که نیازمند و متقاضی هستند یارانه نقدی دریافت خواهند کرد گفت: البته معیاری از طرف دولت طبق قانون مشخص خواهد شد اما همه بدانید در مرحله آینده هدف دولت عمدتاً مسأله رونق تولید در این کشور، اشتغال، امنیت غذایی مردم، بویژه قشرهای آسیب‌پذیر و مسأله سلامت مردم است.
دکتر روحانی افزود: ان‌شاء‌الله دولت در قدم‌های بعدی هم در زمینه بیمه سلامت و هم در زمینه امنیت غذایی اقداماتی خواهد کرد تا اقشار آسیب‌پذیر جامعه نسبت به کالاهای اساسی و مواد غذایی ضروری خیال راحت‌تری داشته باشند.
رییس جمهوری با بیان اینکه مردم در زمینه سلامت و بهداشت و درمان مشکلات فراوانی دارند گفت: از جمله مشکلات در همین استان هرمزگان است که در زمینه تجهیز بیمارستان‌ها در سال آینده قدم‌های مؤثری برداشته خواهد شد و این برنامه‌ها توسط همکاران من به اطلاع مردم خوهد رسید.
دکتر روحانی تأکید کرد: اقشار نیازمند بدانند هم یارانه نقدی آنها ادامه خواهد داشت و هم در کنار آن در بحث امنیت غذایی و سلامت و بهداشت و درمان قدم‌های موثری برداشته خواهد شد.

شناسه خبر: 75465

- سفرهای کاروان تدبیر و امید

- سخنراني ها

- رئیس‌جمهوری

اخبار برگزیده