رییس جمهوری در جمع خبرنگاران:

مهمان مردم استان هرمزگان بودن برای دولت افتخار است

رییس جمهوری صبح امروز سه‌شنبه در بدو ورود به فرودگاه هرمزگان در گفتگو با خبرنگاران، استان هرمزگان را از استان‌های استراتژیک کشور توصیف و تصریح کرد: برای دولت افتخار است که چند روز مهمان مردم خونگرم و مقاوم این استان باشد.

شناسه خبر: 75454 -

سه شنبه 6 اسفند 1392 - 10:26

متن کامل مصاحبه حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به شرح زیر است:
خبرنگار: ظاهرا سفرهای دولت سرعت گرفته آیا بقیه سفرهای استانی ادامه خواهد یافت و چرا هرمزگان را به عنوان دومین مقصد کاروان تدبیر و امید انتخاب کردید؟
بسم الله الرحمن الرحیم
دولت، سفر به مناطق مختلف کشور و دیدار با مردم را هم جزو وظایفش می‌داند و هم آن را فرصت مغتنمی برای اعضای دولت، برای اینکه از نزدیک با سخنان مردم، اندیشه‌های مردم، پیشنهادات و مطالباتشان آشناتر شوند و بتوانند برنامه واقعی‌تری را برای سراسر کشور تهیه و اجرا نمایند می‌داند. استان هرمزگان جزو استان‌های استراتژیک ایران است. تقریباً 4 استانی که در کناره خلیج فارس و دریای عمان قرار دارند خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان بسیار با اهمیتند برای اینکه دروازه کشور به جهان و آبهای آزاد هستند. هرمزگان ویژگی‌های خاص خودش را دارد از نظر حمل و نقل و بنادر مجهز که بیشترین حمل کالا چه به لحاظ صادرات و چه واردات از طریق این استان و بنادر آن انجام می‌گیرد که اینها همه فرصت مغتنمی برای مردم شریف، خوب، خونگرم و مقاوم است. مردمی که در برابر استعمارگران ایستادند، مقابله و مبارزه کردند و امروز همه به این سرزمین آزاد و مستقل و وجود این کشور افتخار می‌کنند و برای دولت افتخار است که چند روز مهمان این مردم خوب و عزیز باشد. سفر دولت به سراسر کشور و استان‌های مختلف ان‌شاء‌الله در فرصت‌های مختلف ادامه پیدا می‌کند.

شناسه خبر: 75454

- سفرهای کاروان تدبیر و امید

- مصاحبه ها

- متن کامل مصاحبه ها

- رئیس‌جمهوری

اخبار برگزیده