معاون اول رییس جمهوری در برنامه تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری(5):

حمایت از صادرات غیر نفتی یکی از مهمترین سیاست‌های دولت تدبیر و امید است

معاون اول رییس جمهوری حمایت از صادرات غیر نفتی را یکی از مهمترین سیاست‌های دولت عنوان کرد و گفت: براساس سیاست ابلاغی رهبر معظم انقلاب باید در این زمینه برنامه‌ریزی‌هایی داشته باشیم که مشوقی برای صادرات غیرنفتی کشور باشد.

شناسه خبر: 75344 -

دوشنبه 5 اسفند 1392 - 01:23

دکتر جهانگیری با بیان اینکه با اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 و تلاشی که دولت برای فراهم شدن شرایط مطلوب سرمایه‌گذاری دارد تصریح کرد: دولت در تلاش است فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری و افزایش تولید مهیا سازد تا بخش خصوصی با اتکا به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های اصل 44 که قبلا ابلاغ شده، فرصت مناسبی برای حضور در عرصه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف تولیدی کشور پیدا کرده و بتواند وارد بازارهای بین‌المللی شود.
وی افزود: بخش خصوصی می‌تواند محور توسعه اقتصاد آینده ایران باشد و در واقع دولت با تمام توان از بخش خصوصی سالم و واقعی حمایت می‌کند اما یکی از مشکلات در این بخش وجود برخی افراد رانت‌جو است که لازم است با فساد مالی و تخلفات به صورت جدی مبارزه شود.
معاون اول رییس جمهوری با تأکید بر اینکه باید از منابع مالی، تکنولوژی، ظرفیت‌ها و بازارهای دنیا استفاده کنیم تصریح کرد: البته نباید تنها به فرصت‌های بیرون از کشور متکی بود و باید تمرکزمان معطوف به فعال کردن پتانسیل‌های داخلی کشور باشد.
دکتر جهانگیری در ادامه از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به عنوان چراغ راه آینده یاد کرد و گفت: ستاد اقتصادی دولت که از آغاز بکار دولت تدبیر و امید تشکیل شده، اکنون سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را دنبال می‌کند.
معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه دولت 40 موضوع از سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی را مشخص و برای دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها وظایفی را متناسب با کارکرد آنها تعریف کرده است، افزود: از همه دستگاه‌ها خواسته‌ایم برنامه خود را برای اجرای این سیاست‌ها ارائه دهند و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری نیز نقشه اجرایی این سیاست‌ها را تا پایان سال نهایی خواهد کرد.

شناسه خبر: 75344

- مصاحبه ها

- معاون اول

فیلم مرتبطاخبار برگزیده