رییس جمهوری در جلسه هیأت دولت:

ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، سرمایه تحقق حماسه اقتصادی و تکمیل حماسه سیاسی است

جلسه هیأت دولت عصر امروز (یکشنبه) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد و مهمترین مسائل و مباحث روز کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

شناسه خبر: 75338 -

يکشنبه 4 اسفند 1392 - 20:50

هیأت وزیران در این جلسه با توجه به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ابلاغیه رییس‌جمهوری به معاون اول، چگونگی تحقق این سیاست‌ها را مورد بحث و بررسی قرار داد.
دکتر روحانی با استقبال از سیاست‌های ابلاغی و تشکر از مقام معظم رهبری در ابلاغ این سیاست‌ها، آن را سرمایه تحقق حماسه اقتصادی و تکمیل حماسه سیاسی دانست.
رییس جمهوری با تأکید بر اینکه هر چند بخشی از این سیاست‌ها نیازمند تدابیر درازمدت است و در تدوین برنامه ششم هم مورد اهتمام قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: دولت عزم و توانایی آ‌ن را دارد که همه این سیاست‌ها را عملیاتی کند و همه دستگاه‌های اجرایی را موظف به برنامه‌ریزی دقیق برای اجرای بندهای مربوط به خود کرد.
دکتر روحانی اقتصاد متکی بر دانش و فناوری، عدالت‌ بنیان، درون‌زا و برون‌گرا، پویا و پیشرو و کاهش وابستگی بودجه کشور به نفت را از جمله جهت‌گیری‌های مهم این سیاست‌ها ذکر کردند و بر کوچک‌سازی بخش اجرایی دولت و مدیریت بهینه هزینه‌ها تأکید کرد.
در ابتدای جلسه امروز هیأت دولت، وزیر امور خارجه گزارشی از نشست ژنو و آغاز مذاکرات برای توافق نهایی هسته‌ای با شش کشور به هیأت وزیران ارائه داد.
همچنین رییس سازمان بازرسی کل کشور به ارائه گزارشی درباره رویکردها و سیاست‌های این سازمان پرداخت و در ادامه، رییس‌جمهور با تأکید بر ضرورت وجود یک دستگاه بازرسی فعال، متعهد و چابک، بر لزوم اصلاحات در نظام اداری برای پیشگیری از شکل گیری تخلفات تصریح کرد.
دکتر روحانی همچنین از خدمات سازمان بازرسی کل کشور و کارکنان آن تشکر و قدردانی کرد.

شناسه خبر: 75338

- جلسات

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده