رییس جمهوری در دیدار رییس مجلس سودان:

توسعه روابط با کشورهای آفریقایی یک تصمیم راهبردی در جمهوری اسلامی ایران است

رییس‌ جمهوری صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رییس مجلس سودان ضرورت گسترش و تقویت روابط دو کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: همکاری ایران با کشورهای آفریقایی می‌تواند به توسعه ثبات در این قاره بینجامد.

شناسه خبر: 75196 -

چهارشنبه 30 بهمن 1392 - 14:06

رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه همواره روابط خوب و صمیمی میان ایران و سودان برقرار بوده است و ایران و سودان از لحاظ انقلابی و فرهنگی به یکدیگر نزدیک هستند، گفت: امیدواریم امنیت و ثبات در سودان استقرار پیدا کند و شاهد توسعه بیشتر این کشور باشیم.
رییس‌ جمهوری افزود: توسعه روابط با کشورهای آفریقایی یک تصمیم راهبردی در جمهوری اسلامی ایران است و در این بین سودان جایگاه ویژه‌ای دارد.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی همچنین در خصوص ریاست ایران بر اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی افزود: امیدواریم همکاری‌های ایران و سودان، پس از انتقال ریاست دوره‌ای اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی به ایران و همچنین فعالیت‌های این اتحادیه در دوران ریاست ایران توسعه یابد.
رییس مجلس سودان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران گفت: از سوی ملت و دولت سودان سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را به شما و ملت ایران تبریک می‌گویم.
فاتح عزالدین المنصور با بیان اینکه ارتباطی معنوی میان ملت سودان و انقلاب اسلامی بزرگ ایران وجود دارد گفت: انقلاب اسلامی ایران خورشیدی بود که در جهان اسلام تابید و در بیداری وجدان ملت‌ها تأثیرگذار بود.
فاتح عزالدین المنصور افزود: امیدوارم در زمان ریاست جمهوری و دولت جنابعالی شاهد شکوفایی روز افزون روابط فی‌مابین باشیم.
رییس مجلس سودان همچنین گفت: راه اعتدال و میانه‌روی و مشی جنابعالی در سیاست خارجی به نفع جهان اسلام و جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: سودان آمادگی دارد تا در راستای توسعه روابط میان دو کشور کلیه منابع و امکانات فراوان خود را به کار گیرد.

شناسه خبر: 75196

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

فیلم مرتبطاخبار برگزیده