رییس‌ جمهوری در دیدار رییس مجلس فلسطین:

یکی از آرزوهای ملت ایران آزادی قدس شریف است

رییس‌جمهوری در دیدار رییس مجلس فلسطین گفت: دیدار کسانی که از سرزمین های قدس شریف می‌آیند ارزش ویژه‌ای دارد.

شناسه خبر: 75195 -

چهارشنبه 30 بهمن 1392 - 14:09

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه یکی از آرزوهای ما و ملت ما آزادی قدس شریف است اظهار کرد: اینکه یک ملت بزرگ بیش از شصت سال گرفتار اشغال است باور نکردنی است، بخصوص اینکه این اشغال ادامه داشته و هر روز زمین و باغات و املاک این مردم تصرف و در آن خانه‌سازی می‌شود.
رییس‌جمهوری با ابراز تاسف از اینکه این اشغالگری و تجاوز در سرزمین قدس شریف هنوز هم ادامه دارد گفت: امیدوارم مردم فلسطین و همه جهان اسلام با وحدت و یکپارچگی بتوانند برای این غصب و اشغال راه حلی جدی بیابند.
دکتر روحانی با بیان اینکه هر چقدر اتحاد و وحدت میان مردم فلسطین بیشتر شود، رسیدن به راه حل مطلوب راحت‌تر خواهد بود، گفت: هرگونه اختلاف و انشقاق درون فلسطین سبب سوء‌استفاده اسرائیل خواهد شد. در میان کشورهای اسلامی هر چه قدر نظرهای ما نسبت به آینده فلسطین نزدیک‌تر باشد، سریع‌تر می‌توانیم به راه حل برسیم.
دکتر روحانی افزود: اختلاف‌ها در داخل فلسطین، انشقاق در جهان اسلام و حمایت‌های بی‌دریغ آمریکا عامل سوء‌استفاده اسراییل است و ما باید در برابر این اهرم‌ها اقدام کنیم.
رییس‌جمهوری گفت: اقدامات فراوانی که ایران در خصوص موضوع فلسطین بعمل آورده را وظیفه خود می‌دانیم.
رییس مجلس فلسطین نیز در این دیدار ملت ایران را ملتی بزرگ بر شمرد و گفت: امیدواریم در دوره ریاست جمهوری جنابعالی شاهد تحولی بزرگ در جهان اسلام و در خصوص فلسطین باشیم.
سلیم زعنون با بیان اینکه امیدوارم جهان اسلام بتواند حقیقت معضل فلسطین را درک کند گفت: ما می‌خواهیم ایران نقش بارز و برجسته‌تری نسبت به سایر کشورهای اسلامی در داخل سرزمین‌های فلسطینی داشته باشد.
رییس مجلس فلسطین گفت: امروز حرم ابراهیمی در الخلیل را قسمت‌بندی کرده و قسمت اعظم آن در دست اسرائیل است.
زعنون افزود: اسرائیل می‌کوشد تمام نهادها و تأسیسات فلسطینی در قدس شریف را از بین ببرد. ما می‌خواهیم ایران در موضوع قدس شریف حضور بیشتری داشته باشد.

شناسه خبر: 75195

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

اخبار برگزیده