رییس جمهوری در دیدار رییس مجلس کویت:

همبستگی و تحکیم روابط کشورهای حوزه خلیج فارس ضامن امنیت و ثبات است

رییس جمهوری در حاشیه نهمین اجلاس روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در دیدار رییس مجلس کویت با اشاره به تحولات منطقه در دو دهه اخیر گفت: همبستگی و تحکیم روابط کشورهای خلیج فارس می تواند امنیت منطقه و خلیج فارس را تأمین کند.

شناسه خبر: 75148 -

سه شنبه 29 بهمن 1392 - 20:17

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه تحکیم روابط ایران با همسایگان خود از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است بر توسعه روابط دوجانبه ایران و کویت در همه زمینه‌ها و خصوصاً در بخش اقتصادی تأکید کرد.
رییس جمهوری با بیان اینکه امروز تروریسم یکی از معضلات جدی منطقه است گفت: حمایت از تروریسم و گروه‌های افراطی در نهایت به ضرر حمایت‌کنندگان آن تمام خواهد شد.
رییس مجلس کویت نیز در این دیدار گفت: سلام‌های گرم امیر کویت را خدمت شما و ملت ایران ابلاغ و مراتب خوش‌بینی مردم کشورم و مردم منطقه را از اندیشه‌ها و تفکرات جنابعالی اعلام می‌کنم.
مرزوق الغانم با بیان اینکه سخنان شما در مراسم افتتاحیه اجلاس تعیین‌کننده بود گفت: به عنوان رییس مجلس کویت و رییس مجالس کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و رییس پارلمان کشورهای عربی می‌گویم که با توجه به موقعیت تاریخی جمهوری اسلامی ایران و شرایط آن در منطقه ایمان کامل داریم جمهوری اسلامی ایران می‌تواند نقش مقتدرانه‌ای در منطقه ایفا نماید.
وی افزود: چنانچه تمامی کشورهای منطقه خلیج فارس متحد باشند هیج اتفاقی نمی‌تواند موجب بروز مشکل برای آنها شود.

شناسه خبر: 75148

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده