رییس جمهوری در دیدار نائب رییس مجلس اوگاندا:

توسعه همکاری با کشورهای آفریقایی یکی از اولویت‌های سیاست خارجی ایران است

رییس جمهوری در حاشیه نهمین اجلاس روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در دیدار نائب رییس مجلس و معاون رییس جمهوری اوگاندا گفت: برنامه ویژه‌ای برای توسعه روابط و همکاری‌های اقتصادی سیاسی و فرهنگی با کشورهای آفریقایی از جمله اوگاندا داریم. زیرا توسعه همکاری با کشورهای آفریقایی از اولویت‌های سیاست خارجی ایران است.

شناسه خبر: 75135 -

سه شنبه 29 بهمن 1392 - 19:04

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با تأکید براینکه روابط بسیار خوبی با کشورهای آفریقایی داریم گفت: همکاری‌های ما با اوگاندا، بویژه در حوزه‌های بهداشت و درمان و خدمات فنی و مهندسی رو به توسعه و زمینه برای گسترش آنها بسیار فراهم است.
رییس جمهوری افزود: توسعه روابط بخش خصوصی ایران با همتایان خود در آفریقا و بویژه اوگاندا نیز از اهداف ما است و می‌کوشیم تا زمینه حضور بخش خصوصی ما در این منطقه فراهم شود.
دکتر روحانی در ادامه با توجه به شرایط منطقه‌ای آفریقا از جمله وضعیت سودان و سومالی و با تأکید بر ضرورت ایجاد امنیت و ثبات، ابراز امیدواری کرد آرامش و ثبات به این منطقه بازگردد.
نائب رییس مجلس اوگاندا نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام دولت و ملت کشورش به دکتر روحانی و ملت ایران گفت: روابط ایران و اوگاندا به خوبی در حال گسترش است.
ادوارد سکاندی گفت: ما خواهان حضور موثر ایران در پروژه‌های فراوان در اوگاندا هستیم. ما ایران را دوست بسیار گرامی خود می‌دانیم و امیدواریم روابطه ما در همه زمینه‌ها در دولت جنابعالی گسترش یابد.
نائب رییس مجلس اوگاندا افزود: ما برای بازگشت صلح و ثبات به سودان و سومالی کمک می‌کنیم و آرزو داریم همسایگان ما در صلح و آرامش باشند.

شناسه خبر: 75135

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده