رییس جمهوری در دیداِر رییس مجلس اردن:

مقابله با تروریسم، برقراری ثبات و رجوع به آراء مردم اصول سه‌گانه حل مسأله سوریه است

رییس جمهوری در حاشیه نهمین اجلاس روسای مجالس کشورهای عضو سازمان کشورهای همکاری اسلامی در دیدارِ رییس مجلس اردن گفت: ما مصمم به توسعه روابط با کشور مسلمان و برادر اردن هستیم.

شناسه خبر: 75124 -

سه شنبه 29 بهمن 1392 - 17:54

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه برقراری صلح و ثبات در منطقه برای ایران بسیار مهم است، اظهار کرد: همکاری‌های ایران و اردن می‌تواند به تحقق این امر کمک کند.
رییس جمهوری مشکل تروریسم در منطقه را معضلی مهم دانست و با اشاره به شرایط سوریه گفت: در اوضاع سوریه باید بپذیریم که مسئله تروریسم مسئله اول است. تروریست‌ها حتی در راه ارسال کمک‌های انسان دوستانه به مردم سوریه نیز مشکل می‌آفرینند.
دکتر روحانی برقراری ثبات را در این مسأله مهم دانسته و افزود: از نظر ایران برقراری ثبات در سوریه دومین ضرورت غیرقابل اغماض است، تا مردم آن کشور پس از حل معضل تروریسم و برقراری ثبات از طریق دموکراسی و انتخابات، رأی خود را حاکم نمایند.
رییس‌ جمهوری با تأکید براینکه به عنوان سومین محور باید زمینه گفتگو بین مردم سوریه را فراهم نمود، گفت: آینده سوریه باید توسط مردم و رأی و نظر آنها و در انتخابات آزاد تعیین شود.
رییس مجلس اردن نیز در این دیدار گفت: من حامل سلام‌های گرم پادشاه اردن به جنابعالی و ملت ایران هستم.
عاطف الطراونه گفت: اردن امیدوار است روابط خوب ایران و اردن بیش از پیش گسترش یابد و ما برای توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با کشور برادر و مسلمان ایران تلاش می‌کنیم.
رییس مجلس اردن افزود: ما برای نقش منطقه‌ای ایران احترام فراوانی قائل بوده و به این نقش واقف هستیم.
الطراونه با بیان اینکه اردن نیز معتقد است مسئله سوریه باید توسط مردم سوریه حل شود گفت: امیدواریم نقش جنابعالی در پایان دادن به بحران سوریه، که از اولویت بسیاری برخوردار است، مؤثر باشد.
رییس مجلس اردن با بیان اینکه این کشور نیز از تروریسم و افراطی‌گری نگران است اظهار کرد: ریختن خون مردم مسلمان در سوریه درست نیست و تعیین وضعیت این کشور بر روی میز مذاکره امکان‌پذیر خواهد بود.

شناسه خبر: 75124

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده