رییس جمهوری در دیداِر رییس مجلس ملی آذربایجان:

باید برای وحدت بیشتر امت اسلام تلاش کنیم

رییس جمهوری در حاشیه نهمین اجلاس روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در دیدارِ رییس مجلس ملی آذربایجان گفت: روابط با کشور دوست و برادر آذربایجان برای ما اهمیت دارد و باید در تمامی زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی توسعه یابد.

شناسه خبر: 75121 -

سه شنبه 29 بهمن 1392 - 17:40

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به دیدار رئیس جمهوری آذربایجان در حاشیه اجلاس داووس و اینکه امنیت آذربایجان برای ما بسیار مهم است، اظهار کرد: تصمیمات و توافقات مهمی در این دیدار اتخاذ شد که باید عملی شوند.
رییس جمهوری با بیان ضرورت همبستگی کشورهای اسلامی گفت: لزوم تحرکی جدید برای وحدت جهان اسلام احساس می‌شود و ما برای این هدف تلاش خواهیم کرد.
رییس مجلس ملی آذربایجان در این دیدار ضمن ابلاغ سلام‌های گرم رئیس جمهوری کشورش به دکتر روحانی گفت: ایران و آذربایجان دو کشور دوست و برادر هستند و باید روابط خود را در همه زمینه ها هرچه سریعتر گسترش دهند.
وکتای اسدوف گفت: ما دیدار اخیر رییس جمهوری ایران و آذربایجان را دیداری تاریخی و نقطه عطفی در روابط دو کشور می‌دانیم.
وی در این راستا تأکید کرد: باید روابط اقتصادی دو کشور را نیز گسترش دهیم و امیدواریم با پشتیبانی‌های دولت جنابعالی این مهم محقق شود.
رییس مجلس ملی آذربایجان افزود: سخنرانی جنابعالی پیام ویژه‌ای برای دنیای اسلام داشت و ما امیدواریم سخنرانی جنابعالی برای دنیای اسلام سرآغاز فصل جدیدی باشد.
اسدوف گفت: دین اسلام دین دوستی و برادری است، اما کسانی هستند که چهره دیگری از اسلام ارائه می‌دهند؛ لذا باید به دنیا نشان دهیم که این چهره واقعی دین اسلام نیست.

شناسه خبر: 75121

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده