رییس جمهوری در دیدارِ رییس مجلس مالزی:

هر اقدامی که بخواهد میان مسلمانان فاصله بیندازد برای ما غیر قابل قبول است

رییس جمهوری در حاشیه نهمین اجلاس روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در دیدارِ رییس مجلس ملی مالزی گفت: شرایط بسیار خوبی برای توسعه روابط دو کشور وجود دارد.

شناسه خبر: 75103 -

سه شنبه 29 بهمن 1392 - 14:28

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه روابط فی‌مابین بویژه شرایط اقتصادی را باید توسعه دهیم گفت: امیدوارم به زودی شاهد آغازی برای تحرک بیشتر روابط ایران و مالزی باشیم.
رییس جمهوری با بیان اینکه وحدت دنیای اسلام برای ما بسیار با اهمیت است و با تأکید براینکه هر اقدامی که بخواهد میان مسلمانان فاصله بیندازد برای ما غیر قابل قبول است گفت: در جهان اسلام افراطی‌گری مشکل ایجاد می‌کند و ما نباید اجازه دهیم افراطی‌گری نقشی ایفا نماید.
رییس جمهوری ابراز امیدواری کرد که ایران و مالزی در راه همبستگی جهان اسلام و مبارزه با تروریسم نیز همکاری‌های خود را توسعه دهند.
رئیس مجلس ملی مالزی نیز در این دیدار سلام گرم نخست وزیر و مردم کشورش را به دکتر روحانی ابلاغ کرد و گفت: امیدوار هستم در دوران ریاست جمهوری جنابعالی جمهوری اسلامی ایران همواره راه‌های پیشرفت و توسعه را طی کند.
رئیس مجلس ملی مالزی دستاوردها و ابتکارات دولت دکتر روحانی در سطح بین‌المللی و نیز توافق ژنو را تبریک گفت و آن را افتخاری برای منطقه و جهان دانست.
رئیس مجلس ملی مالزی گفت: ما می خواهیم روابطمان را بیش از گذشته توسعه دهیم.
وی همچنین تصریح کرد: با جنابعالی موافقم که باید با افراطی‌گری مبارزه کنیم. ما اطمینان می‌دهیم که برای دوستی ایران و مالزی ارزش و اهمیت خاصی قائل هستیم و اجازه نخواهیم داد اختلافات کوچک میان ما فاصله بیندازد.

شناسه خبر: 75103

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده