معاون اول رییس جمهور تأکید کرد؛

ضرورت اقدامات ویژه و اثربخش برای نجات دریاچه ارومیه

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به آغاز به کار کارگروه نجات دریاچه ارومیه گفت: شرایط دریاچه ارومیه ایجاب می‌کند دستگاه‌ها و بخش‌های مرتبط برای نجات این دریاچه، کاری ویژه انجام دهند و لازم است با جدیت و خارج از روال عادی، اقداماتی عملی و اثربخش صورت گیرد.

شناسه خبر: 74946 -

چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 19:38

دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه) در جلسه کارگروه نجات دریاچه ارومیه با اشاره به انتخاب دکتر عیسی کلانتری به عنوان مجری و مدیر اجرایی این کارگروه اظهار داشت: ایشان فردی مجرب، توانمند و دانشمند است و به همین دلیل دولت تصمیم گرفت از دانش و تجربیات ایشان برای احیاء دریاچه ارومیه استفاده کند.
دکترجهانگیری همچنین با اشاره به تدوین 19 طرح پیشنهادی در جلسات کارگروه تخصصی برای نجات دریاچه ارومیه تصریح کرد: وزارت نیرو و دبیرخانه می‌توانند طرح‌هایی را که قطعی است، هرچه زودتر وارد فاز اجرایی کنند و برای طرح‌هایی که نیازمند بازبینی و مطالعات جدید است، یک برنامه زمان‌بندی ارائه دهند.
معاون اول رییس جمهور از دبیرخانه کارگروه، وزارت نیرو و دستگاه‌های مرتبط خواست پس از بررسی طرح‌هایی که نیازمند مطالعه جدید است، یک بسته پیشنهادی جامع و قابل اجرا برای نجات دریاچه ارومیه تدوین و در جلسات آتی کارگروه ارائه دهند.
دکتر جهانگیری همچنین با تأکید بر ضرورت مشارکت و همدلی مردم استان‌های آذربایجان شرقی و غربی برای حل بحران دریاچه ارومیه، تصریح کرد: مردم باید بدانند بحران این دریاچه، شرایطی را ایجاد کرده که ساماندهی و حل آن نیازمند اقداماتی فوق‌العاده است و دولت بدون مشارکت و همراهی مردم قادر نخواهد بود این کار بزرگ را انجام دهد.
معاون اول رئیس جمهور در ادامه جلسه با اشاره به برخی نگرانی‌های مربوط به اشتغال در این منطقه، گفت: شرایط بحرانی دریاچه برخی فرصت‌های شغلی را مورد تهدید قرار داده و لازم است برای جبران این مشکلات، صنایعی در این دو استان راه‌اندازی شوند که با شرایط و وضعیت آب و هوایی این منطقه مطابقت داشته و زمینه اشتغالزایی و توسعه استان را فراهم کنند.
در این جلسه گزارشی از وضعیت فعلی دریاچه ارومیه ارائه شد و ضمن اشاره به نتایج جلسات کارگروه تخصصی، پیشنهادات و طرح‌های کارشناسان و صاحب‌نظران برای نجات دریاچه ارومیه در قالب 19 طرح مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
گفتنی است وزرای نیرو، کشور، صنعت، معدن و تجارت، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، استانداران آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این نشست حضور داشتند.

شناسه خبر: 74946

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده