رییس دفتر رییس‌جمهوری در مراسم اختتامیه سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر:

هنرمندان پرچم اعتدالی را که ملت ایران برداشته‌اند، برافراشته‌تر کنند

رییس دفتر رییس‌جمهوری در مراسم اختتامیه سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با بیان اینکه هنر اصیل و مردمی می‌تواند فضای اعتدال در جامعه را پاسداری، توانمند و گسترده‌تر کند، گفت: جشنواره فیلم فجر فرصتی برای تبیین، ترویج و توسعه ارزش‌هایی است که ملت ایران در حماسه سیاسی خود در انتخابات 24 خرداد آفریدند.

شناسه خبر: 74886 -

سه شنبه 22 بهمن 1392 - 23:50

دکتر محمد نهاوندیان در این مراسم ضمن تبریک ایام پیروزی انقلاب اسلامی به هنرمندان کشور گفت: هنر مردمی و ماندگار حرف مردم را می‌سراید و در راه مردم گام برمی‌دارد.
دکتر نهاوندیان با بیان اینکه مردم ایران امسال حماسه آفریدند و با حضور خود پیام حرکت، حیات، هدف‌داری و پیشروی را به همه جهان اعلام کرده و جهانیان از این پیام استقبال و آن را تحسین کردند، تصریح کرد: حماسه ملت ایران در سال 92 ارزش‌های انقلاب در سال 57 را بازسازی کرد و بار دیگر، وحدت، محبت، معنویت، اعتدال، تدبیر و امید درخشان شد.
رییس دفتر رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه هنر اصیل و مردمی، آیینه‌دار ارزش‌ها، آرزوها، گلایه‌ها، امیدها، اشک‌ها و لبخندهای مردم است، گفت: ما امروز در فضای جدید امیدواری و همبستگی مردم، حضور سازنده هنر را بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم، چرا که هنر نمی‌تواند نسبت به این جلوه مردمی بی‌تفاوت باشد.
دکتر نهاوندیان با بیان اینکه مردم ما پرچم اعتدال را برافراشتند و افتخار آفریدند، گفت: مردم اعتدال را برگزیدند چرا که می‌دانند در فضای اعتدال، هنر، اقتصاد، آزادگی و آزادمردی، رشد پیدا کرده و آنان کریم‌تر، امیدوارتر و بردبارتر می‌شوند.
رییس دفتر رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه در فضای اعتدال هم می‌توان اقتصاد را نجات داد، هم با جهان تعامل سازنده داشت و هم اخلاق را احیاء کرد، گفت: تندی و تندخویی ممکن است خبرساز بوده و هیجان لحظه‌ای ایجاد کند اما نمی‌تواند خیرآفرین باشد و آرامش پایدار و رشد عزتمند ایجاد کند.
دکتر نهاوندیان خطاب به هنرمندان کشور، گفت: شما امروز می‌توانید پرچم اعتدالی را که ملت ایران به دست گرفته، برافراشته‌تر کنید.
رییس دفتر رییس‌جمهوری با اشاره به تصویب پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران مبنی بر جهانی عاری از خشونت و افراطی‌گری در سازمان ملل متحد گفت: این فرصت مغتنم و بی‌سابقه‌ای برای این است تا توطئه‌ اسلام‌هراسی، ایران‌هراسی و شیعه‌هراسی در هم بشکند و هنرمندان می‌توانند این فرصت را به اثری ماندگار تبدیل کنند.
دکتر نهاوندیان ابراز امیدواری کرد در فرصت‌های آینده و جشنواره‌های بعدی نهاد ریاست جمهوری بتواند به آثاری که اولاً بین مردم و سینما آشتی ایجاد کند و ثانیاً پیام‌هایی که مردم به آن اشاره کردند را مورد تأکید قرار دهد، جایزه ملی اعطا کند.
در این مراسم که علاوه بر دکتر نهاوندیان، جنتی وزیر ارشاد، آخوندی وزیر راه و شهرسازی و فریدون دستیار ویژه رییس‌ جمهوری حضور داشتند، جوایز برگزیدگان سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اعطا شد.

شناسه خبر: 74886

- دیدارهای داخلی

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده